Skuteczni z Polkowic

0
590

W zaledwie trzy dni policjanci z Polkowic przeprowadzili dwie skuteczne akcje zakończone zatrzymaniem 29-letniego głogowianina i 26-letniego mieszkańca Chocianowa, którzy ukrywali się przed funkcjonariuszami, odpowiednio w powiatach zambrowskim i karkonoskim. Na obu mężczyznach ciążyły listy gończe wydane przez organy ścigania.

 

Trudno uchwytny 29-latek od 2020 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. To właśnie wtedy Sąd Rejonowy w Głogowie wydał za nim list gończy w związku z wyrokiem skazującym i koniecznością odbycia kary roku pozbawienia wolności. Swoją cegiełkę do ostatecznego wymiaru wyroku pochodzącego z Głogowa mężczyzny dodał Sąd Rejonowy w Zambrowie, który wystawił na poszukiwanego dwa nakazy doprowadzenia, w związku z koniecznością odbycia kary kolejnych 109 dni za kratkami.

Czynności operacyjne prowadzone przez policjantów Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Polkowicach doprowadziły funkcjonariuszy pod adres na terenie odległego powiatu zambrowskiego. Poszukiwany zaraz po zatrzymaniu trafił do Komendy Powiatowej Policji w Zambrowie, skąd został doprowadzony do więziennej celi.

Polkowiccy kryminalni namierzyli i zatrzymali także poszukiwanego 26-latka, który ignorował wszelkie wezwania od Prokuratury Rejonowej w Hajnówce. Poszukiwany listem gończym mężczyzna nieoczekiwanie dla siebie „spotkał się” się z polkowickimi funkcjonariuszami w jednej z miejscowości na terenie powiatu karkonoskiego, gdzie zostały wykonane z jego udziałem czynności procesowe.

To kolejne przykłady na to, że stróże prawa skutecznie ścigają sprawców przestępstw, nawet tych, którzy próbują się przed nimi ukrywać.

mł. asp. Przemysław Rybikowski

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię