Legniczanie na Mistrzostwach Europy

0
378

Zakończyły się Mistrzostwa Europy w Taekwon-do 2024  z udziałem legniczan. Blisko 1500 uczestników w tym 840 zawodników i zawodniczek przez cztery dni (17 – 21.04.24 r.) rywalizowało o medale w trzech kategoriach wiekowych. Do Lublina, który z okazji 50-lecia Taekwon-do w Polsce był gospodarzem czempionatu zjechali sportowcy z 32 krajów.

Legnicki Klub Taekwon-do reprezentowała piątka sportowców, która w turnieju wywalczyła dwa medale. Medal srebrny w drużynowych testach siły zdobyła Wioletta Hanisch a Kamila Kolanowska sięgnęła po brązowy medal w walkach pow. 75 kg. Pomimo braku medalu, z bardzo dobrej strony zaprezentował się Marcin Blicharski, który
w walkach do 69 kg zakończył rywalizację na 5 miejscu. Marcin w drodze do ćwierćfinału wygrał dwa pojedynki, w tym między innymi z ubiegłorocznym Wicemistrzem Europy Leevi Ulvinenem
z Finlandii. Na drugiej rundzie swój start zakończył
Maciej Blicharski, który najpierw pokonał po dogrywce reprezentanta Irlandii a w 1/16 uległ zawodnikowi ze Szwecji. Z kolei Paweł Woźniak odpadł w pierwszej rundzie przegrywając z reprezentantem Danii.

Reprezentacja Polski z dorobkiem 24 medali w tym 9 medalami złotymi tryumfowała
w turnieju juniorów.

W końcowej klasyfikacji medalowej seniorów, juniorów i pre-juniorów nasza kadra zgromadziła łącznie 56 medali, najwięcej ze wszystkich startujących drużyn i sklasyfikowana została na drugim miejscu za Ukrainą, która z dorobkiem 43 medali wyprzedziła Polskę jednym złotym medalem.

Trenerem męskiej Kadry Narodowej jest legniczanin Łukasz Stawarz, który w tegorocznych Mistrzostwach Europy pełnił również funkcję głównego trenera Reprezentacji Polski w Taekwon-do.

(lkt)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię