Pirat z Kunic

0
621
Kara do pięciu lat pozbawienia wolności grozi 47-letniemu mieszkańcowi Gminy Kunice, który mając w organizmie blisko 2,5 promila alkoholu, przyjechał samochodem do marketu. Ochroniarz sklepu od razu powiadomił o tym zdarzeniu legnickich policjantów. Pełniący w pobliżu służbę funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali mężczyznę i zaopiekowali się psami, które były w jego pojeździe.

Wczoraj w południe dyżurny legnickiej komendy miejskiej otrzymał informację, że do jednego z marketów przyjechał samochodem mężczyzna, którego stan wskazywał na to, iż jest nietrzeźwy. Co więcej, w takim stanie chciał on kupić w placówce handlowej kolejną butelkę alkoholu.
Przybyli na miejsce funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, którzy w pobliżu pełnili służbę, uniemożliwili mężczyźnie dalszą jazdę i zatrzymali go. Jak się okazało, skrajnie nieodpowiedzialny kierujący pozostawił w zamkniętym samochodzie dwa psy. Mundurowi zaopiekowali się czworonogami, napoili je, a następnie przekazali pod opiekę legnickiemu schronisku.

Podczas przeprowadzonego badania stanu trzeźwości mieszkańca Gminy Kunice, mundurowi potwierdzili, że był on mocno nietrzeźwy. W organizmie 47-latek miał blisko 2,5 promila.

W toku dalszych czynności wyszło na jaw, że nie była to pierwsza „wpadka” kierującego, gdyż posiadał on już aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wydany przez Sąd Rejonowy w Legnicy, a ponadto był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy. Teraz grozić mu może kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Słowa uznania należą się pracownikowi ochrony, który zademonstrował postawę godną naśladowania. Dzięki jego właściwej reakcji, nie doszło do żadnej niebezpiecznej sytuacji na drodze. Ochroniarz wykazał się wyjątkową czujnością i pokazał swoim zdecydowanym działaniem, że nie ma społecznego przyzwolenia na jazdę w stanie nietrzeźwości.

asp. Katarzyna Baniewska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię