Kamil Makowski w sztabie pierwszego zespołu!

0
433

Dotychczasowy opiekun zespołu U19 Miedzi Legnica Kamil Makowski dołącza do sztabu pierwszej drużyny zielono-niebiesko-czerwonych. Posiadający licencję UEFA A szkoleniowiec w pierwszoligowym zespole pełnić będzie funkcję II asystenta trenera. To kolejny szkoleniowiec przechodzący drogę z Akademii Miedzi na seniorski szczebel centralny!

Kamil Makowski ukończył studia magisterskie na kierunku wychowanie fizyczne w Wyższej Szkole Wychowania Fizycznego i Turystyki w Białymstoku. Ponadto ukończył studia podyplomowe na kierunku Rozumienie Gry na Uczelni ASBIRO. W 2020 roku uzyskał natomiast licencję UEFA A w Szkole Trenerów Polskiego Związku Piłki Nożnej. Wiedzę poszerzał również odbywając liczne staże, m.in. we włoskim klubie Genoa CFC oraz czołowych polskich zespołach, takich jak Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa czy Stal Mielec.

Z Akademią Miedzi Makowski związany jest od stycznia 2023 roku, przez pierwsze pół roku łącząc funkcje I trenera zespołu U12 oraz II trenera drużyny U17. Następnie łączył pracę II trenera ekipy U13 oraz II trenera zespołu U17, a od stycznia prowadził drużynę U19. W sztabie pierwszego zespołu pełnić będzie funkcję II asystenta trenera. Dodajmy, że w przeszłości pracował jako asystent trenera w Czarnych Czarna Białostocka, Pogoni Łapy, Puszczy Hajnówka i Hetmanie Białystok. Przed przyjściem do Miedzi szkolił również młodzież w Akademii Piłkarskiej Talent Białystok.

– Cieszę się z szansy, którą dostałem od trenera Ireneusza Mamrota, ponieważ na ten sukces pracowała tak naprawdę cała Akademia Miedzi. Codzienna praca przygotowywała mnie do tego, dlatego propozycję dołączenia do sztabu pierwszej drużyny odbieram jako docenienie mojej dotychczasowej pracy w akademii. Bardzo dziękuję osobom, z którymi współpracowałem przez ostatnie półtora roku oraz wszystkim zaangażowanym w funkcjonowanie Akademii Miedzi, bo to jest też ich duży sukces. Dziękuję również trenerowi Mamrotowi za kredyt zaufania – powiedział Kamil Makowski.

Trenerze, powodzenia w sztabie szkoleniowym pierwszego zespołu!

Fot. Paweł Sasiela/miedzlegnica.eu

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię