Oprowadzanie Adama Włodarczyka

0
277

Jeszcze tylko do końca tygodnia w legnickiej Galerii Sztuki można zwiedzać wystawę „Ekspresje” Adama Włodarczyka. Zwiedzając ekspozycję nie sposób oprzeć się magii gry światła i koloru.

Imponujące witraże artysty – niewątpliwie piękne – mają wymiar nie tylko estetyczny, ale są też zachętą do refleksji nad emocjami.

O tym najlepiej…

… opowie sam autor. W piątek (19 kwietnia) o godz. 18:00 odbędzie oprowadzanie, podczas którego Adam Włodarczyk opowie o tym, jak – jako pasjonat lokalnej architektury oraz historii odkrywał sekrety i tajemnicze losy budynków Wrocławia, zapisując ich emocjonalne tropy w szkle.

To właśnie…

… emocje są tematem szklanych prac Włodarczyka. Artysta zaprojektował serię witraży dla kilku wrocławskich budynków użyteczności publicznych, takich jak kaplica, komenda policji, przedszkole czy centrum SPA. Ich wydźwięk nawiązuje do odczuć, z jakimi konfrontują nas dane miejsca – smutek, strach, radość, spokój i inne. Włodarczyk zamyka nawiązujące do funkcji budynku emocje w wielkoformatowych, szklanych obrazach, prezentując zarazem nowoczesne, świeże spojrzenie na sztukę witrażu. To także wyraz miłości artysty do architektury stolicy Dolnego Śląska, z jego skomplikowaną historią i barwną współczesnością.

Adam Włodarczyk…

Artysta plastyk, witrażysta, Absolwent Wydziału Ceramiki i Szkła Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu (2013). W ramach programu wymiany międzynarodowej Erasmus studiował na Vilniaus Dalies Akademija na Wydziale Malarstwa Monumentalnego (2010-2011). Od 2021 pracuje na macierzystej uczelni jako wykładowca. Zajmuje się także redakcją tekstów popularnonaukowych i naukowych z zakresu historii szkła, oraz działalnością popularyzatorską i edukacyjną z tego zakresu.

(galeria)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię