Legnickie bomby w Sobótce!

0
4154

Z naszego regionu jeździmy tam często. Niecała godzina jazdy z Legnicy, pięćdziesiąt parę kilometrów i już jesteśmy w okolicy góry Ślęży. A tutaj mocna legnicka ekipa i… legnickie bomby.

Ewa Offman-Lech pochodzi z Legnicy, od lat prowadzi razem z Dariuszem Lechem w podwrocławskich Kryształowicach oryginalne centrum kultury. Teraz kolejne wyzwanie – Herbaciarnia Ziołowa w Sobótce. Razem z Hanną Paśko tworzą od jesieni ubiegłego roku niepowtarzalne klimatyczne miejsce.

Tutaj można…

…skorzystać z konsumpcji na miejscu (jak już będzie można) i na wynos, ale także kupić wszystko co Herbaciarnia oferuje, tak jak w normalnym sklepie.

– To było przeznaczenie, zarówno ponad stuletni lokal, na który trafiłyśmy niby przypadkiem, jak i czas w którym postanowiłyśmy stworzyć nasze wspólne przedsięwzięcie – mówi Hanna Paśko, mieszkanka Sobótki. – Nasi mężowie do ostatniej chwili nie wiedzieli o tym pomyśle. Same malowałyśmy pomieszczenia, remontowałyśmy. Meble kupiłyśmy gdzieś na szrotach, wymagały renowacji.

W Herbaciarni…

..już niedługo odbywać się będą kameralne koncerty, wernisaże (pierwszy 21 marca), spotkania z ciekawymi ludźmi. Będą stałe dni dla miłośników gier planszowych.

Pomysłów nie brakuje. Na bieżąco informacje publikowane są na profilu fb Herbaciarni.

– Polecamy lokalne produkty – mówi Ewa Offman-Lech – Między innymi różne susze, zioła, płatki jadalne, soki, dżemiki. Dużo słodkich przysmaków. Ciasta, pierniczki – tylko produkcji małych rodzinnych firm, a nawet legnickie bomby! Oczywiście jest szeroki wybór oryginalnych herbat, jest kawa, czekolada na gorąco. Oferujemy nie tylko coś dla ciała, ale także dla ducha.

Na półkach…

…można podziwiać zakładki do książek, szeroki wybór rękodzielniczych cudowności autorstwa Ewy Offman-Lech czy obrazy Hanny Paśko.

Panie współpracują z miejscowym muzeum i urzędem miasta i gminy. Są jednym z punktów lokalnej gry miejskiej. Organizują u siebie warsztaty i seminaria. Stworzyły miejsce gdzie można usiąść, wypić herbatę, kawę. Niedługo będą smaczne nalewki. W drodze na Ślężę, lub z powrotem, warto się tutaj zatrzymać.

PS. Polecamy rewelacyjną zimową herbatkę,

Marek Szpyra

Zdjęcia Renata Szpyra

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię