sKASowali

0
720

Funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu prowadzą czynności zwalczające nielegalny hazard. W październiku 2021 roku skontrolowali lokale znajdujące się  m.in. na terenie powiatu  legnickiego, lwóweckiego, świdnickiego, oraz Świdnicy, Głogowa, Bolesławca. W kilku przypadkach funkcjonariusze KAS wykonywali czynności przy współudziale funkcjonariuszy policji.

W skontrolowanych punktach ujawniono 49 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie 44 179 złotych. Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą kary w wysokości 100 tys. zł od jednego urządzenia. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale także osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty. Za organizowanie gier hazardowych oprócz grzywny, grozi również kara pozbawienia wolności do 3 lat lub obie kary łącznie.

 

kas

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię