Pracodawcy czekają na zawodowych ceramików

0
1666

Dobra praca, premie i świetne warunki obiecują pracodawcy, którzy czekają na profesjonalnie wykształconych ceramików. A to możliwe już teraz, bo właśnie trwa nabór do klasy ceramików – zdobników w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. To powrót do tradycji i edukacyjna odpowiedź na wielkie zapotrzebowanie w tej branży. Kolejna konferencja z praktykami w pełni to potwierdziła.

Po wielu staraniach udało się utworzyć nowe kierunki kształcenia : Technik ceramiki i Zdobnik ceramiki w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Bolesławcu. Oznacza to jednocześnie, że wraca profesjonalne kształcenie ceramików do zagłębia charakterystycznych, stempelkowych wyrobów. Twórcy podkreślają, że wspomniane kierunki to absolutna nowość, a ZSOiZ to jedyna szkoła w Polsce, która w nich kształci. Szkoła proponuje również naukę w zawodach:

Technik ekonomista – gwarantuje zdobycie ciekawego i solidnego zawodu,

Technik hotelarstwa – jest idealnym zawodem, jeżeli pasją jest praca z ludźmi.

Technik żywienia i usług gastronomicznych – to zawód dla lubiących gotować i interesujących się gastronomią

Technik spedytor – nowy kierunek.

Szkoła posiada również bogatą ofertę dla dorosłych. Funkcjonuje przy niej Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, umożliwiające podniesienie kwalifikacji absolwentom zasadniczych szkół zawodowych/szkół branżowych. Pięć lat temu przy ZSOiZ powstało też Centrum Kształcenia Ustawicznego w Bolesławcu (CKU), umożliwiające zdobycie nowych kwalifikacji na bezpłatnych kwalifikacyjnych kursach zawodowych.

Jeżeli w życiu kierujesz się pasją i fantazją oraz pragniesz rozwijać swoje talenty, postaw na zawody z przyszłością! Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego w Bolesławcu to szkoła z sześćdziesięcioletnią tradycją. Placówka oferuje kształcenie w atrakcyjnych zawodach we współpracy z przedsiębiorcami i uczelniami wyższymi z całej Polski. Jej atutem jest nowoczesna baza techno – dydaktyczna, organizacja procesu nauczania w specjalistycznych pracowniach przedmiotowych i komputerowych oraz firmach symulacyjnych. Uczniowie ZSOiZ z powodzeniem biorą udział w olimpiadach, konkursach i zawodach sportowych, a absolwenci uzyskują bardzo wysokie wyniki na egzaminach zewnętrznych, szczególnie potwierdzających kwalifikacje zawodowe. W 2016 roku zajęliśmy V, VII i XIII miejsce w Polsce w rankingu Perspektywy w zawodach technik obsługi turystycznej, technik hotelarstwa i technik ekonomista. Warto również podkreślić, że w rankingu Egzaminów Zawodowych 2016 zajęliśmy 38 miejsce w Polsce i drugie w województwie. Ofertę szkoły poszerza Centrum Kształcenia Ustawicznego umożliwiające zdobycie nowych kwalifikacji na bezpłatnych kursach zawodowych – tak kadra zachęca do tego edukacyjnego adresu w Bolesławcu, pod którym od nowego roku szkolnego będą się kształcić również ceramicy.

Kontakt: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych im. mjra H. Sucharskiego ul. Komuny Paryskiej 6, 59-700 Bolesławiec, Tel.: 75 732 40 00. www.sucharski.boleslawianie.pl

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię