Groźnie

0
623

Na krajowej „trójce” w miejscowości Kaczorów doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego, w wyniku którego 18-letni kierowca i pasażer trafili do jeleniogórskiego szpitala. Świeżo upieczony kierowca osobowego citroena prawdopodobnie nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Dolnośląscy policjanci apelują do wszystkich kierowców o szczególną ostrożność, rozsądek i bezwzględne stosowanie się do przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia doszło na ul. Jeleniogórskiej w Kaczorowie. Dyżurny jaworskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie o leżącym na dachu, pomiędzy drzewami samochodzie osobowym. Na miejsce natychmiast udali się funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Bolkowie oraz jaworska „drogówka”. Mundurowi ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Citroen – 18-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego – jadąc wraz z pasażerem krajową „trójką” przez miejscowość Kaczorów prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków drogowych, na skutek czego wpadł w poślizg, zjechał na przeciwległy pas, uderzył najpierw w skarpę, potem w słup oświetleniowy, a następnie w przydrożne drzewo. Zaznaczyć należy, że warunki drogowe były bardzo trudne z uwagi na obfite opady deszczu.

Oprócz policjantów na miejscu zdarzenia pracowali również strażacy oraz zespół pogotowia ratunkowego, który udzielał pomocy medycznej poszkodowanym. Obaj mężczyźni z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitala w Jeleniej Górze.

18-letni sprawca wypadku był trzeźwy. Młody kierowca nie nacieszył się zbyt długo prawem jazdy, gdyż zatrzymali mu je policjanci.

Teraz mieszkańca powiatu świdnickiego czeka proces w sądzie. Za spowodowanie wypadku drogowego zgodnie z kodeksem karnym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

APEL POLICJI
Po raz kolejny zwracamy się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, o rozsądek, trzeźwość i rozwagę. Pamiętajmy, aby dostosować prędkość pojazdu tak, by zawsze móc w porę zareagować. Kierowcy muszą mieć świadomość, iż wyjeżdżając na drogę 
 odpowiedzialni nie tylko za siebie ale i za innych uczestników ruchu. Zbyt szybka jazda czy taka „na podwójnym gazie” niesie za sobą szereg zagrożeń nie tylko dla kierowcy, ale również innych uczestników ruchu.

asp. szt. Ewa Kluczyńska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię