Jak z filmu

0
618

Do pościgu legnickich funkcjonariuszy za kierowcą Mazdy doszło na ulicy Rzeczypospolitej w Legnicy. Kierujący pojazdem osobowym pomimo wydawanych wyraźnych znaków świetlnych i dźwiękowych kontynuował ucieczkę.

Na terenie powiatu jaworskiego drugi patrol ruchu drogowego ustawił na drodze blokadę z radiowozu, jednak mężczyzna przyspieszył omijając radiowóz i omal nie potrącił policjantów. Funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego widząc jadący z dużą prędkością w ich kierunku samochód, wykorzystali broń służbową celem unieruchomienia pojazdu. Mężczyzna na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem uderzając w bariery energochłonne. Jak się okazało był to 22-letni mieszkaniec Legnicy posiadający decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami.
Wczoraj po godzinie 20:00 na ulicy Rzeczypospolitej w Legnicy funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego podjęli pościg za kierowcą Mazdy, który pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierowca kontynuował ucieczkę, uniemożliwiając wyprzedzenie go poprzez jazdę środkiem jezdni i zajeżdżanie drogi.

W jednej z miejscowości na terenie już powiatu jaworskiego drugi patrol drogówki ustawił na drodze blokadę z radiowozu. Kierujący jednak na widok policjantów przyspieszył omijając radiowóz i omal nie potrącając funkcjonariuszy. Dzięki temu, że mundurowi odskoczyli, uniknęli potrącenia.

Następnie funkcjonariusze z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego legnickiej komendy widząc jadącą z duża prędkością w ich stronę Mazdą, wykorzystali broń służbową celem zatrzymania pojazdu. Kierujący nadal kontynuował ucieczkę i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego uderzył w bariery energochłonne zatrzymując pojazd.

Policjanci natychmiast podbiegli do pojazdu. W trakcie zatrzymania mężczyzna zaryglował się w środku, jednak mundurowi wykorzystując uchyloną szybę obezwładnili go. Zatrzymany posiadał przy sobie nóż. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nikt nie został ranny.

Zatrzymanym okazał się 22-letni mieszkaniec Legnicy. Mężczyzna był trzeźwy, ale posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Zatrzymanego po przebadaniu w szpitalu osadzono w policyjnym areszcie, a pojazd zabezpieczono.
22-latek odpowie teraz przed sądem za swoje czyny.

Za chociażby niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za zmuszenie funkcjonariusza przemocą lub groźbą do zaniechania prawnej czynności służbowej – do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Anna Tersa

Udostępnij
Poprzedni artykułZusowskie online
Następny artykułOszukali starszą panią

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię