Festiwal Letnich Koncertów Organowych w Chojnowie – koncert nr 3

0
735

11 września br. w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie odbył się III koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Letnich Koncertów Organowych.

Koncert prowadził jego inicjator i pomysłodawca Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski.

Zgromadzona publiczność wysłuchała mistrzowskiej gry na organach dra Adama Tańskiego. Po raz pierwszy w historii koncertów wystąpiła Schola Gregoriańska z Lutomierska, która zaprezentowała inny rodzaj muzyki – głęboki w treści, a zarazem prosty w formie tzw. chorał gregoriański, czyli tradycyjny, łaciński śpiew kościoła rzymskokatolickiego. Magii wydarzeniu nadała gra świateł, która sprawiła, że chojnowska fara nabrała wyjątkowego i niepowtarzalnego charakteru.

Koncert potwierdził, że organy to instrument, który posiada siłę, wyzwala doznania i wzrusza, a muzyka z niego płynąca jest preludium dla wiary.

Już dziś zapraszamy Państwa na koncert galowy, który odbędzie się 30.10 br. o godz. 19.30 w Kościele pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie. Wystąpią dr Michał Kocot z Orkiestrą Kameralną Wratislavia.

Partnerzy: Fundacja KGHM Polska Miedź, Koleje Dolnośląskie S.A., Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie.

Wstęp na koncert jest bezpłatny.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię