Rocznik Miedzi

0
1073

Do sprzedaży w Strefie Miedzi i na www.sklep.miedzlegnica.eu trafiła nowa publikacja wydana przez klub! Książka „Miedź Legnica 2021/22”, autorstwa Mariusza Bacha, Marcina Makucha i Pawła Sasieli opisuje jeden z najlepszych sezonów w historii zielono-niebiesko-czerwonych.

Pozycja będąca niejako kontynuacją wydanej w zeszłym roku monografii „Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu”, na osiemdziesięciu stronach szczegółowo opisuje sezon 2021/2022 w wykonaniu wszystkich zespołów legnickiego klubu. Książka zawiera nie tylko wyniki, składy, tabele ligowe, ale i obszerne statystyki zawodników oraz liczne fotografie prezentujące wszystkich trenerów i drużyny występujące w zeszłym sezonie w barwach Miedzi.

Minione rozgrywki okazały się wyjątkowymi w historii legnickiego futbolu. Miedź wywalczyła awans do piłkarskiej elity w nie tylko wśród seniorów – zdobywając rekordowe 77 punktów w Fortuna 1 Lidze, ale także w najstarszej kategorii juniorskiej. Legniczanie z powodzeniem radzili sobie również w III grupie III ligi, długo znajdując się w gronie zespołów walczących o awans do eWinner 2 Ligi. Prężnie działała Akademia Piłkarska Miedzi Legnica oraz rozwijał się projekt Miedź Kids.  O tym wszystkim przeczytacie w wydanym właśnie roczniku. W publikacji wspominamy także tych, którzy w trakcie ubiegłego sezonu odeszli od nas, otrzymując powołanie do niebieskiej drużyny. Pamiętając o przeszłości, patrzymy w przyszłość!

Książkę „Miedź Legnica 2021/22”, wydaną w limitowanej edycji, zakupicie w Strefie Miedzi przy ul. Wrocławskiej 43/1 w Legnicy oraz poprzez serwis sklep.miedzlegnica.eu

Fot. B. Hamanowicz/miedzlegnica.eu

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię