Na nielegalu

0
679

Policjanci z lubińskiej komendy zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy kierowali swoimi samochodami, pomimo sądowych zakazów. Sprawą nieodpowiedzialnych kierujących zajmie się teraz sąd, a zgodnie z aktualnymi przepisami przestępstwo to zagrożone jest karą nawet 5 lat pozbawienia wolności.

 

Pierwszy w ręce policjantów z Komisariatu Policji w Ścinawie wpadł 33-latek, który kierował samochodem osobowym marki Skoda. W trakcie kontroli szybko wyszło na jaw, że mężczyzna, posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Kolejni kierowcy zostali zatrzymani przez patrole ruchu drogowego, prewencji i kryminalnych lubińskiej komendy. Każdy z nich nie zastosował się do sądowego zakazu, łamiąc w ten sposób prawo.

Policjanci przypominają, że w przypadku kierowania samochodem czy motocyklem pomimo obowiązującego zakazu  prowadzenia pojazdów mechanicznych, sprawcy grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a sąd dodatkowo może zastosować karę dożywotniego zakazu kierowania pojazdami oraz nałożyć wysoką grzywnę.

Pamiętajmy osoby, które nie mają uprawnień, bądź z różnych powodów utraciły je wcześniej, mogą na drodze powodować poważne zagrożenie.

 asp. szt. Sylwia Serafin

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię