LEGNICKIE KLUBY WYRÓŻNIONE

0
2216

W czwartek 2 marca w Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu odbyła się Dolnośląska Gala Sportu Młodzieżowego, podczas której wręczone zostały nagrody finansowe dla najlepszych klubów sportowych z Dolnego Śląska ufundowane przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Łączna kwota przyznanych nagród wyniosła 600 000 zł. Wyróżnionych zostało 118 sekcji w 88 klubach sportowych.

Symboliczne czeki wręczone przez Panią Wicemarszałek Iwonę Krawczyk przypadły także w udziale legnickim klubom. Wyróżnione zostały również najbardziej usportowione gminy w województwie dolnośląskim. W klasyfikacji obejmującej wyniki osiągnięte w mistrzostwach Polski juniorów młodszych, juniorów, w młodzieżowych mistrzostwach Polski oraz międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików najlepszy okazał się Wrocław wyprzedzając w kolejności Lubin, Jelenią Górę i Legnicę.

Na wysokie czwarte miejsce Legnicy w rankingu gmin Dolnego Śląska złożyły się sukcesy 14 legnickich klubów sportowych, z których pięć najlepszych zostało wyróżnionych nagrodami finansowymi.

Nagrody otrzymały:

  • Legnicki Klub Taekwon-do – 4 500 zł

  • MSPR Siódemka Legnica – 4 000 zł

  • KKS Tora Legnica – 4 000 zł

  • ASPN Miedź Legnica – 4 000 zł

  • UKS Dziewiątka Legnica – 3 000 zł

    (lkt)

Udostępnij
Poprzedni artykułBRAWO FICNER
Następny artykułWSPIERAJĄ FUTBOL

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię