SUPERBOLID

0
2569

W zakończonej rywalizacji w Formule Student w Czechach ekipa Politechniki Wrocławskiej Racing Team znów stanęła na podium. Studenci na Autodromie Most uplasowali się na trzecim miejscu, a ich pojazd tradycyjnie okazał się bezkonkurencyjny w teście przyspieszenia.

Do trwających od środy zawodów przystąpiło 47 ekip w dwóch klasach: bolidów spalinowych oraz elektrycznych. PWR Racing Team rywalizację rozpoczął od drugiego miejsca w Design Event oraz trzeciego w prezentacji biznesowej. Równie dobre wyniki dolnośląski zespół osiągnął podczas rozgrywek dynamicznych. Z czasem 3,89 s. bolid RT08 zwyciężył w teście przyspieszenia (Acceleration), a w najwyżej punktowej konkurencji Endurance (wyścig główny) zajął drugą lokatę. Te wyniki łącznie dały reprezentantom Politechniki Wrocławskiej trzecie miejsce, za zawodnikami Politechniki z czeskiego Brna i brytyjskiego Uniwersytetu w Hertfordshire.

To drugi świetny wynik PWR Racing Team w ostatnim czasie. Pod koniec lipca, jako pierwszy polski zespół, wygrali całą klasyfikację zawodów Formuły Student podczas rywalizacji we Włoszech.

  • Cieszymy się, że udało się nam spełnić przedsezonowe założenia o zdobyciu miejscu na podium w klasyfikacji generalnej – opowiada Magdalena Klimek z PWR Racing Team. – Atmosfera w zespole jest bardzo dobra, ale przede wszystkim skupiamy się na swojej pracy i nie zwalniamy tempa.

(pwr)

Fot.(pwr)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię