Spełniają dziecięce marzenia

0
764

W Centrum Konferencyjno-Widowiskowym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy, 7 lutego 2020 odbędzie się koncert jubileuszowy Lions Club Silesia Legnica pt. Spełniamy dziecięce marzenia. 

Gwiazdą koncertu będzie Andrzej Korycki i Dominika Żukowska. Przed ich występem zaprezentuje się Patrycja Kamola ze swoim autorskim repertuarem.

Andrzej Korycki, członek legendarnego zespołu „Stare Dzwony”, od początku lat 80-tych wykonawca współczesnych piosenek żeglarskich. W świecie muzycznym zasłynął przede wszystkim jako twórca utworów: „Magda”, „Struna za struną”, „Chciałem być żeglarzem”, „Byle dalej”, „Załoga”, „Cyklady”, „Rejs tawerną”, „Plasterek cytryny i ja”.

Od ponad 10 lat Andrzej występuje w duecie z Dominiką Żukowską, z którą wspólnie śpiewa utwory autorskie, tradycyjne pieśni o morzu oraz współczesne pieśni kubryku.

Duet Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej od lat fascynuje się repertuarem trzech wybitnych postaci ballady rosyjskiej: Bułata Okudżawy, Włodzimierza Wysockiego oraz Żanny Biczewskiej, których twórczość wyróżnia się dużą emocjonalnością oraz wymownością tekstów, które w ujmujący sposób opisują to, co w życiu często trudno wyrazić słowami.

Pasja Andrzeja Koryckiego do pieśni wspomnianych artystów zrodziła się w latach 80-tych – w czasach Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze, na którym to jego interpretacje ballad rosyjskich zostały nagrodzone Samowarem.

Podczas koncertów – zarówno po rosyjsku, jak i w polskich tłumaczeniach – duet wykonuje wiele wzruszających ballad tych artystów, takich jak: „Modlitwa”, „Pożegnanie Polski”, „Aleksander Siergiejewicz Puszkin”, „Piosenka o piechocie”, „Niebieski balonik”, „Droga na Smoleńsk”, „Pieśń gruzińska”, „Ostatni trolejbus”, „Trzy miłości”, „Reinkarnacja”, „Konie”, „Włóczęga”, „O мой cынок”, „Kozacka przypowieść”, „Миленький ты мой”, „Эх загулял…”

Wykonując rosyjskie pieśni, zabierają publiczność w świat wspomnień i wzruszeń. Ballady te nawiązują do słowiańskiej wrażliwości i kultury, dzięki czemu mimo upływającego czasu, nie tracą na swej popularności i zawsze znajdują szeroką rzeszę odbiorców.

Andrzej Korycki i Dominika Żukowska starają się znieść klasyczny podział na artystę i widza, zdobywając kontakt z publicznością i zapraszając do wspólnego śpiewania tych znanych i lubianych utworów.

Lions Club Silesia Legnica to stowarzyszenie o charakterze charytatywnym: działające w Legnicy od 30 marca 2000 roku; zrzeszające 23 członków; siedzibą Klubu jest hotel Qubus w Legnicy. Członkowie Lions Club Silesia Legnica między innymi realizują następujące działania: akcje charytatywne; przyznają stypendia dla dzieci specjalnej troski; coroczny piknik z okazji Dnia Dziecka; sprawują opiekę nad Domem Dziecka w Golance Dolnej, Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym w Złotoryi, SP nr 4 w Legnicy, SP nr 20 w Legnicy, Szkołą Podstawową w Proboszczowie; organizacja szkoleń dla nauczycieli pn. „Sztuka dojrzewania”; organizacja Lions Camp Legnica 2019.

 

(pwsz)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię