W Galerii

0
1582

Legnicka Galeria  Sztuki zaprasza na oprowadzanie po wystawie, w piątkowe popołudnie 31 stycznia, o godz. 18.00. Będzie to ostatnia okazja na spotkanie ze szkłem, którego pokaz zainaugurowano pod koniec grudnia.

 Po międzynarodowej wystawie oprowadzi Adam Włodarczyk, artysta i kurator wystaw szkła, współpracujący z wrocławskim Muzeum Narodowym, a także Wydziałem Ceramiki i Szkła ASP. Zajmuje się także projektowaniem szkła, witraży i ich renowacją, więc jego opowieść skupi się nie tylko na skądinąd niezwykle ciekawym temacie wystawy, ale także i przede wszystkim na omówieniu technik szklarskich, zastosowanych w zgromadzonych na wystawie dziełach. Na koniec zobaczymy krótkie filmowe prezentacje artystów. 

 

Adam Włodarczyk zachwycił legnicką publiczność autorskim wykładem o szkle podczas wystawy Polskie szkło artystyczne 1949–2019Mistrzowie, prezentowanej w Galerii Ring w listopadzie 2019 r., którą współkuratorował (z Justyną Wierzchucką). Wówczas jego opowieści wysłuchało ponad sto osób. Zaprezentował także pokazowy warsztat witrażownictwa. 

 

Zamiast feministek będzie „Piękny i Bestia” – żartuje dyrektorka Galerii Sztuki. Adam Włodarczyk ma niezwykły dar opowiadania o szkle, w którym jest bezgranicznie zakochany i na pewno swą piękną i pełną subtelności narracją urzeknie nas wszystkich. Z drugiej strony, gdy wkracza do warsztatu jest jak bestia, twardy rzemieślnik, który pośród różnorodności niemal alchemicznych technik, łączy tradycję z najnowszymi osiągnieciami technologii. Jestem przekonana, że jego urok osobisty, dar opowiadania i imponujący zasób wiedzy wynikający ze znajomości warsztatu, ułożą się w niezapomnianą opowieść o świecie szkła, na którą wszystkich Państwa serdecznie zapraszamy 31 stycznia na 18.00 do Galerii Sztuki przy pl. Katedralnym. 

      

 

Mat. GSz. 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię