Skok na skarbonę

0
883

Jaworscy dzielnicowi zatrzymali mężczyznę, który wczoraj próbował ukraść drewnianą skarbonę z pieniędzmi w jednym z jaworskich kościołów. 27-letni mieszkaniec Chocianowa, po mszy, zabrał skarbonę i ukrył się w kościelnej toalecie. Złodzieja na gorącym uczynku ujął parafianin. Jak się okazało to nie jedyne przestępstwo, jakie miał na sumieniu zatrzymany mężczyzna. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem.

Wczoraj, po godz. 18:00 proboszcz jednej z jaworskich parafii powiadomił dyżurnego tutejszej jednostki Policji o ujęciu złodzieja, który próbował wynieść z kościoła skarbonę z pieniądzmi. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol dzielnicowych.

Jak się okazało, 27-letni mieszkaniec Chocianowa po zakończeniu mszy świętej, w której uczestniczył, zaczekał, aż ksiądz i wierni opuszczą budynek, po czym zabrał drewnianą skarbonę stojącą przy wyjściu z kościoła i ukrył się w toalecie. Sprawca miał zamiar wyjąć z niej pieniądze, jednak nie zdołał tego uczynić, gdyż został złapany na gorącym uczynku przez jednego z parafian, który był obok, na spotkaniu w salce katechetycznej. Skarbona warta 100 zł, w której znajdowało się 510 zł wrzucone przez wiernych, wróciła na swoje miejsce, a złodziej został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Dziś 27-latek usłyszał zarzut usiłowania kradzieży. Jak się okazało, nie był to jedyny występek jakiego dopuścił się sprawca. Śledczy ustalili bowiem, że mężczyzna był w przeszłości karany na wiele tego tupu przestępstw. Odpowiadał będzie zatem w warunkach tzw. „recydywy”.

asp. szt. Ewa Kluczyńska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię