KONKURS DA SZKÓŁ

0
2548

„Projekt z ZUS” to oryginalny pomysł dla uczniów i nauczycieli szkół podstawowych oraz gimnazjalnych na lepsze poznanie ubezpieczeń społecznych. Poprzez własnoręcznie wykonane prace artystyczne lub informatyczne młodzież nauczy się, dlaczego warto być ubezpieczonym.

„Projekt z ZUS” jest skierowany do uczniów gimnazjów i ostatnich klas szkół podstawowych (obecnie 7 klasy). Zadaniem uczestników projektu jest wykonanie filmu, plakatu, komiksu lub animowanej prezentacji multimedialnej. Prace uczniów mają pokazać, że ubezpieczenia społeczne po prostu są ważne. Przy realizacji zadania, z młodzieżą pracuje przeszkolony przez ZUS nauczyciel. Najlepsze prace uczniów biorą udział w konkursie z nagrodami.

Zgłoszenia i materiały

Zainteresowane „Projektem z ZUS” szkoły mogą zgłaszać się do koordynatora ds. komunikacji społecznej i edukacji legnickiego Oddziału ZUS (emilia.nowakowska@zus.pl; 76 876 41 63). ZUS zapewnia nauczycielom pakiet z materiałami oraz opiekę merytoryczną. Wszystkie materiały dostępne są również w wersji elektronicznej na stronie http://www.zus.pl/edukacja/gimnazja-szkoly-podstawowe

Projekt…

… może być prowadzony w szkołach przez cały rok szkolny. Materiał do projektu jest dopasowany do możliwości poznawczych uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz gimnazjów.

Legnica wygrała

W poprzedniej edycji „Projektu z ZUS” w roku szkolnym 2016/2017 udział wzięli m.in. uczniowie Gimnazjum Nr 5 z Legnicy oraz Gimnazjum Nr 2 z Polkowic. Młodzież wykonała kilkanaście prac: filmów, ciekawych prezentacji, barwnych plakatów i komiksów. A plakat na temat zasiłku chorobowego wykonała Dominika Kędziak (zdjęcie).

(ikzus)

Udostępnij
Poprzedni artykułKIERUNEK EUROWIZJA
Następny artykułZDRAJCY W LEGNICY

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię