PROJEKT DAR DLA ALEPPO

1
2298

PROJEKT DAR DLA ALEPPO został zainicjowany przez Metropolitę Wrocławskiego Abp. Józefa Kupnego  a dotyczy odbudowy i wyposażenia szpitala, sali operacyjnej  szpitala św. Ludwika w Aleppo.

Jest  to projekt otwarty dla wszystkich ludzi dobrej woli , którzy chcieliby pomóc mieszkańcom tego syryjskiego miasta. Organizatorzy stawiają sobie za cel zebranie minimum 317 tys. EURO (wg kosztorysu otrzymanego z Syrii).  Gazeta Piastowska włączyła się w promocję tej cennej inicjatywy.

Partnerem wiodącym jest międzynarodowa papieska organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” prowadząca już szereg projektów na Bliskim Wschodzie i współpracująca z Nuncjuszem Apostolskim w Damaszku oraz Biskupem w Aleppo.

2 marca br. podpisano ekumeniczną deklaracje  6 biskupów z Dolnego Śląska reprezentujących Kościół: rzymsko-katolicki (diecezje Wrocław, Legnica,  Świdnica), oraz ewangelicko-augsburski, prawosławny i greckokatolicki.

Deklaracja jest otwarta i przedstawiciele samorządów, izb zawodowych, gospodarczych oraz inne podmioty mogą być sygnatariuszami dokumentu.

Projekt otrzymał zgodę na przeprowadzenie zbiórki publicznej z Ministerstwa Finansów.

Dedykowana strona internetowa projektu: www.DarDlaAleppo.pl

Uruchomiony jest  numer: 72405  treść RATUJE  koszt 2 zł + 0,46 VAT (2,46 zł) dla wsparcia projektu.

Podmioty chcące się włączyć w projekt mogą to uczynić w każdym czasie trwania jego trwania. Na stronie internetowej zamieszczane są wszystkie instytucje i organizację uczestniczące w pomocy.

Podczas trwania projektu przeprowadzone zostaną (np. podczas festynów parafialnych) aukcje rysunków dzieci z Aleppo, które już otrzymaliśmy z Syrii. Rysunki można odebrać w siedzibie Radia Rodzina.

Odbędą się kolejne koncerty charytatywne dla Aleppo. (m.in.  18 czerwca, 23 i 24 czerwca  – szczegóły na stronie internetowej projektu)

Plakaty i ulotki projektu są do pobrania w różnych formatach ze strony internetowej. Można również je otrzymać w formie drukowanej w siedzibie Radia Rodzina.

Przygotowywane są też duże skarbony na zbiórkę. Staną one m.in. w NFM, na terminalu Portu Lotniczego, w Centrum Zajezdnia, w Urzędzie Wojewódzkim itd.

Zebrane środki najlepiej wpłacać bezpośrednio na wskazane konto projektu. Konto PLN:
63102049000000850230555762 z dopiskiem “Dar dla Aleppo”. Konto EUR:
PL30102049000000870230555773 z dopiskiem “Dar dla Aleppo” SWIFT: B PKO PL PW
Więcej na www.dardlaaleppo.pl

Udostępnij
Poprzedni artykułCUDZOZIEMCY PRACUJĄ W POLSCE
Następny artykułWALKA…

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię