Trzech kierowców straciło prawo jazdy

0
382

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu zatrzymali prawa jazdy trzem kierującym, którzy w obszarze zabudowanym zlekceważyli obowiązujące ograniczenie i jechali z prędkością ponad 100 km/h. Dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego i jeden powiatu bolesławieckiego przez najbliższej 3 miesiące nie będą mogli prowadzić pojazdu. Do tego nałożone zostały na nich wysokie mandaty.

 

Nadmierna prędkość to jedna z najczęstszych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W świetle obowiązujących przepisów w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierujący, który je zlekceważy, musi liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami w postaci wysokiego mandatu,  punktów karnych oraz utraty prawa jazdy na 3 miesiące.

W ostatnich dniach na drogach powiatu bolesławieckiego funkcjonariusze miejscowego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 3 pojazdy, których kierujący jechali zdecydowanie zbyt szybko w terenie zabudowanym. Dwóch mieszkańców powiatu zgorzeleckiego w wieku 18 i 37 lat miało na liczniku ponad 110 km/h. Natomiast 34-latek z powiatu bolesławieckiego jechał w mieście z prędkością ponad 100 km/h. Wszystkim zostało zatrzymane prawo jazdy na 3 miesiące, do kont dwóch pierwszych zostało dopisanych pod 14 punktów karnych i nałożono na nich mandaty karne w wysokości po 2000 złotych, natomiast trzeci kierujący otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych i 13 punktów karnych.

 asp. szt. Anna Kublik-Rościszewska

 

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię