Hazard wytropiony

0
660

Dolnośląscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) w marcu 2021 roku skontrolowali 10 lokali na terenie Dolnego Śląska. Zabezpieczono łącznie 38 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz gotówkę w wysokości 31 500 złotych. W dwóch przypadkach funkcjonariusze zmuszeni byli wejść do lokali przy użyciu siły.

 

Funkcjonariusze dolnośląskiej Służby Celno-Skarbowej w marcu 2021 r. przeprowadzili kontrole w lokalach znajdujących się m.in. na terenach powiatów bolesławieckiego, złotoryjskiego, polkowickiego, legnickiego. W kilku przypadkach funkcjonariuszy Celno-Skarbowych w czynnościach wsparli funkcjonariusze z Komend Powiatowych Policji. Ujawniono łącznie 38 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie 31 500 zł. Wśród zajętych urządzeń, 3 były automatami walizkowymi.

Kontrolowane miejsca znane były funkcjonariuszom, przeprowadzali tam czynności wielokrotnie i niestety za każdym razem kończyły się one zatrzymaniem nielegalnych automatów do gier hazardowych.

Wszystkie ujawnione przez funkcjonariuszy dolnośląskiej KAS urządzenia i środki pieniężne zostały zatrzymane, jako dowody i przekazane do magazynu depozytowego.

Krajowa Administracja Skarbowa przypomina, że za urządzanie gier hazardowych z naruszeniem przepisów prawa, oprócz sankcji karnych w postaci kary grzywny, kary pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tych kar łącznie, grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. złotych od każdego automatu.

(kas)

Udostępnij
Poprzedni artykułMobile Photo Trip
Następny artykułPunk, ska w sobotni wieczór

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię