Kierowcy poznali chwyty

0
527
Lubińscy policjanci przeprowadzili pierwsze z całego cyklu szkoleń z samoobrony dla kierowców autobusów miejskich, którzy coraz częściej skarżą się na agresję zarówno słowną, jak i fizyczną ze strony pasażerów. Jak sobie poradzić z tego typu zachowaniami, aby nie dochodziło do niebezpiecznych sytuacji, a także jak rozpoznać, czy osoba jest pod wpływem alkoholu bądź narkotyków, uświadamiali kierowców funkcjonariusze.

Policjant profilaktyk na początku spotkania przekazał jego uczestnikom, jakie są metody postępowania w przypadku fizycznego napadu na kierowcę. Przypomniał również, że w pierwszej kolejności należy powiadomić odpowiednie służby. Im szybciej mundurowi otrzymają informację o jakimkolwiek zdarzeniu, tym szybciej podejmą stosowne czynności.

Po części teoretycznej rozpoczęto zajęcia praktyczne. Instruktor taktyki i techniki interwencji, który na co dzień pełni służbę w Wydziale Sztab Policji lubińskiej jednostki, a w czasie wolnym jest również instruktorem Krav Magi, pokazał kierowcom, jak można w prosty sposób odeprzeć atak agresora, aby można było bezpiecznie poczekać na przyjazd patrolu. Instruował również pracowników przewoźnika, jak należy zachować się w sytuacjach zagrożenia i silnego stresu wywołanego niebezpieczeństwem ze strony innej osoby.

Pomysł na spotkanie z policjantami zainicjowała firma obsługująca przewozy prowadzone w ramach komunikacji miejskiej.

To pierwsze tego typu szkolenie, które spotkało się z entuzjastycznym odbiorem wśród pracowników operatora komunikacji miejskiej. Planowane są kolejne, które mamy nadzieję, przyczynią się do tego, że kierowcy będą wiedzieli, jak mają się zachować w sytuacjach kryzysowych.

asp. szt. Sylwia Serafin

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię