Pół wieku

0
992

Muzeum Miedzi w Legnicy, Miejski Klub Sportowy Miedź Legnica i Legnicka Biblioteka Publiczna zapraszają na spotkanie autorskie z Marcinem Makuchem i Mariuszem Bachem oraz promocję książki „Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu” – 9 marca /środa/, godz. 18.00.

Miejsce: siedziba Legnickiej Biblioteki Publicznej, ul. Piastowska 22
Organizatorzy: Muzeum Miedzi w Legnicy, MKS Miedź Legnica, Legnicka Biblioteka Publiczna, wstęp bezpłatny.

Na spotkanie z autorami wydanej przez Muzeum Miedzi książki „Miedź Legnica. Pół wieku piłkarskiego klubu” zapraszają Legnicka Biblioteka Publiczna, Muzeum Miedzi i MKS Miedź Legnica.
Przygotowując monografię klubu piłkarskiego Miedź Legnica Marcin Makuch i Mariusz Bach przeprowadzili wiele rozmów z byłymi i obecnymi działaczami klubu, trenerami, zawodnikami i ich rodzinami oraz pasjonatami innych dolnośląskich klubów piłkarskich.
Podczas spotkania opowiedzą o kulisach powstawania publikacji, której wydanie poprzedziły dwa lata przygotowań.
Zawierająca kilkaset zdjęć książka stanowi kompendium wiedzy o legnickim futbolu. Jest szczegółowym zapisem dziejów Miedzi Legnica, uwzględniającym listę wszystkich zawodników i trenerów Miedzi oraz komplet wyników ligowych i pucharowych drużyny. Jak udało się zabrać tak olbrzymi materiał? Co sprawiało trudności? Jakie niespodzianki udało się odkryć?

(lbp)

Udostępnij
Poprzedni artykułKierowcy poznali chwyty
Następny artykułZłodzieje za kratkami

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię