Punk, ska w sobotni wieczór

0
4575
Miłkowicka WARA, chojnowski POLISH FICTION i wrocławsko-legnicki THE VETS  na żywo, choć online  wypełnią sobotni (24.04) wieczór. Będzie punkowo, hardcorowo i  skareggaowo. Gdzie?  w STREFIE DE!!!

Transmisja  na  You Tube/ LegnickieCentrumKultury  rozpocznie  się w sobotę  o godzinie 20.00.  Na pierwszy ogień  pójdą  weterani z  THE  VETS, w której to ekipie grają byli (w niektórych przypadkach aktualni)  członkowie kilku kapel, które  na scenach punkowonowofalowych  pojawiły  się  jeszcze  w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku.
Koncert internetowy, ale w ramach STREFY DE, będzie oficjalną prezentacją  wydanej w tym miesiącu płyty „SKAranie”.
WARA:
Zespół WARA! założony w listopadzie 2018 roku, przez byłych członków i członkinie grup Pro Publico Bono, Ofiary Agrafki, Pozytywna Grupa Reggae, Debil i Banda, Selekcja.
W kwietniu 2019 ukazało się demo live z koncertu w Pobiednej, wydane przez Abnegat Rec. Nie obyło się bez zmian personalnych oraz uszczuplenia składu. Intensywne plany koncertowe przerwała pandemia. Najbliższe czas to tworzenie nowego materiału oraz praca nad albumem studyjnym.
Renia – wokal, trąbka
Afgan – gitara, chórki
Błażej – perkusja
Robek – bas, wokal
Polish Fiction:
Polish Fiction to buntownicza energia połączona z osiemnastoletnim doświadczeniem. Jak sami o sobie mówią, grają nocna muzykę z prostym przekazem, a w tekstach nie biorą jeńców. Ich główna droga to punk rock, lecz w twórczości grupy, która w 2010 nagrała płytę ” Początek i …”, usłyszeć można też reggae, nową falę, a nawet hard rock.
W 2015 roku zajęli drugie miejsce na Hardcore Festival, a rok później wygrali 3. Otwarty Złotoryjski Maraton Muzyki Rockowej, w którym główną nagrodą była rejestracja albumu.
Utwory chojnowian pojawiły się na wielu kompilacjach, m.in. „The voice of street”, „Izerbejdżan Punk Eko Fest”, „Łappunka 2019”, „Polska scena punk”.
Rok 2019 stał pod znakiem premiery albumu „Stan Umysłu”, który na rynku pojawił się nakładem Rockers Publishing (dystrybucja rockers.pl)
W bieżącym roku zespół planuje zarejestrować materiał na kolejne, trzecie długogrające wydawnictwo.
Polish Fiction dzielili scenę między innymi z takimi formacjami jak:
Dezerter, Farben Lehre, Zmaza, Leniwiec, The Bill, Zwłoki, OKM, 747, Para Wino, WC, GaGa Zielone Żabki, Bachor, Karcer, Sajgon, WSK Punk, Stress, Uliczny Opryszek, Apteka, Skandakan czy Moskwa.
Chojnowianie także organizują w swoim mieście imprezę punkową – Punk Rock Live – na którą zapraszają zespoły z Dolnego Śląska i innych regionów naszego kraju.
Darek Czarnecki – wokal i gitara
Zdzisław Teklik – gitara
Patryk Krische – perkusja i wokal
Balti czyli Łukasz Małota – bas i wokal
THE VETS:
W wyniku szeregu zbiegów okoliczności pod koniec roku 2017 Arturo, Marek i Wojtek postanowili wspólnie od czasu do czasu pograć bliżej nie określone dźwięki punk/ska/reggae. Nazwa THE VETS to taki „amerykanizm”, chodzi o weteranów, a nie weterynarzy. Większość z Vetsów to starsi panowie, którzy trochę już pograli…
Po dwóch próbach wystąpili w lutym 2018 na imprezie charytatywnej w Legnicy, a potem zamknęli się w piwnicy i zaczęli pisać nuty… W marcu 2018 zagrali pierwszy oficjalny koncert we wrocławskim klubie Alive. Potem występowali na scenie lokalnej we Wrocławiu i Legnicy. Aż przyszła pandemia 2020 i nadszedł czas nagrać płytę, bo publicznie już zbyt wiele grać się nie dało. Płyta oficjalnie  zaprezentowana  zostanie podczas STREFY DE w Legnicy, 24 kwietnia.
Bartosz Dolewski – perkusja (WARBELL, DEAD MIND)
Artur Schneider (Arturo Cicatriz, Sznyta) – wokal, harmonijka, gitara (DOBRA DOBRA)
Damian Aftamiński – klawisze (PROJEKT FRIQUIS)
Paweł Pajek (Pajdo) – gitara (STAN OSKARŻENIA, SZMATA, ZWŁOKI)
Dimitrios Hartwich-Vrazas (Dimi) – saksofon (TEMPLARIUSZE FJUŻYNU)
Andrzej Wasilczuk (Borys) – perkusyjne, wokal (BRAMBORY A ZELENINA, RED ROAD)
Daniel Zieliński (Wojtek) – wokal (SAKRA)
Mirosław Duda (Dudek) – perkusyjne, wokal (U-BOOT, TOA, SPEEDY GONZALES)
Marek Szpyra – bass (TOA, AGNOSTIC MANTRA, THE LESS)
Może być zdjęciem przedstawiającym 5 osób, ludzie grający na instrumentach muzycznych, ludzie stoją, gitara i w budynku
 (strefade, lck)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię