Mobile Photo Trip

0
629

Grupa fotografów z całej Polski pokaże Legnicę na zdęciach, wykonanych za pomocą urządzeń mobilnych (telefonów lub tabletów). 24-25 kwietnia 2021, rozpoczęcie: godz. 9.00 dworzec PKP Legnica.

W nadchodzący weekend 24-25 kwietnia odbędzie się kolejne z comiesięcznych spotkań fotografów mobilnych w ramach piątej edycji Mobile Photo Trip. Tym razem fotografowie, wykonujący zdjęcia jedynie za pomocą telefonów komórkowych, wyjątkowych kadrów szukać będą w Legnicy.

W sobotę uczestnicy przedsięwzięcia odbędą spacer ulicami miasta, zahaczą między innymi o kościół Mariacki, deptak, Katedrę, Stary i Nowy Ratusz, Teatr, Śledziówki, kamienicę Pod Przepiórczym Koszem, jak również – barokowy kwartał (Akademię Rycerską, Muzeum Miedzi, czyli pałac Opatów, kościół św. Jana oraz Sąd Okręgowy). W roli gospodarza oprowadzającego po mieście wystąpi Honorata Rajca z Muzeum Miedzi w Legnicy. W niedzielę natomiast grupa fotografów weźmie na warsztat modernistyczne zakamarki miasta oraz podąży szlakiem Małej Moskwy, spacerując po dzielnicy Tarninów. Gospodarzem niedzielnego spaceru jest Sandra (IG: @prspctiv_ ) – zwolenniczka wszystkiego, co innym wydaje się brzydkie, lubiąca bloki z wielkiej płyty i osiedlowy klimat, fanka czcionki sklepów Społem. Podczas spaceru powstaną setki zdjęć, które będzie można zobaczyć w mediach społecznościowych pod hasztagiem #mobilephototrip_legnica.

Mobile Photo Trip to cykl comiesięcznych spotkań fanów fotografii mobilnej, tj. wykonywanej za pomocą aparatu fotograficznego w telefonie komórkowym. Co miesiąc grupa fotografów z całej Polski odwiedza inne miasto, gdzie wraz z gospodarzem (lokalny fan fotografii mobilnej) poznaje jego zakamarki. Podczas oprowadzania po mieście powstaje kilkaset zdjęć prezentujących codzienny tryb życia miasta, jego zabudowę, architekturę, mieszkańców i lokalny koloryt. Cały cykl spotkań trwa od września do czerwca i obejmuje 10 miast.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Legnicy Pan Tadeusz Krzakowski.

Więcej informacji:
https://www.facebook.com/MobilePhotoTrip/
https://www.instagram.com/mobilephototrip/

organizator: Stowarzyszenie Mobile Photo Trip

partnerzy: Muzeum Miedzi w Legnicy, Miasto Elbląg – Patronat Honorowy Prezydenta Miasta


Jesteśmy
MobilePhotoTrip, a nasze działania skupiamy na promowaniu fotografii mobilnej. Stanowimy grupę pasjonatów, która posiada otwartą formułę i działa we współpracy z innymi podmiotami, stowarzyszeniami, inicjatywami i artystami. Tworzymy społeczność fotografów mobilnych, zaangażowanych w rozwój kultury dostępnej dla każdego. Organizujemy Międzynarodowy Festiwal Fotografii Mobilnej Yes I’m Mobile, który stanowi przestrzeń rozwoju i okazję do prezentacji szerokich możliwości fotografii mobilnej. Naszą misją jest rozwój poprzez fotografię jak największej oraz jak najbardziej zróżnicowanej grupy ludzi. Fotografia mobilna nie jest sztywny medium, a dzięki swoim możliwościom przyjmuje formułę przystępną dla świata sztuki i wszystkich jej odbiorców.

MobilePhotoTrip

Udostępnij
Poprzedni artykułZostanie w pamięci bliskich
Następny artykułHazard wytropiony

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię