SREBRNIE

0
2523

39. edycja Legnickiego Festiwalu SREBRO organizowanego przez Galerię Sztuki w Legnicy pod patronatem Gazety Piastowskiej, za nami.

Ogłoszenie zwycięzców oraz rozdanie nagród w 27. MKSZ Iluzja tradycyjnie miało miejsce w Holu Starego Ratusza. Rezultaty Konkursu na plakat były znane już wcześniej, jako że zwycięski plakat tradycyjnie promuje Konkurs Sztuki Złotniczej. W tym roku autorem zwycięskiego plakatu jest Michał Gierałtowski. W konkursie fotograficznym I Nagrodę zdobyła Monika Kozłowska, II – Bogusz Jan Szulc, III – Rafał Donica. Wyróżnienia otrzymali: Krzysztof Flis, Elwira Kruszelnicka, Małgorzata Madej, Katarzyna Tsynkel.

Międzynarodowe jury 27. Konkursu Sztuki Złotniczej przyznało zaś następujące nagrody:

I Nagroda (Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) – Kyung Jin Kim (Korea Południowa);

II Nagroda (Nagroda Marszałka Województwa Dolnośląskiego) – Akiko Kurihara (Japonia / Włochy);

III Nagroda (Nagroda Prezydenta Miasta Legnicy) – Sanghee Park (Korea Południowa);

IV Nagroda (Nagroda Galerii Sztuki w Legnicy) – Marion Delarue (Francja);

Nagroda Specjalna (Srebrna ostroga) – Mari Syren (Finlandia).

Oprócz powyższych nagród pozostających w kompetencji jury, następujący artyści zostali laureatami nagród i wyróżnień przyznawanych przez instytucje i organizacje kultury i sztuki:

Satoshi Nakamura (Japonia) – Nagroda Targów Inhorgenta Munich;

Eszter Sara Kocksor (Węgry) – Nagroda firmy Polska Biżuteria;

Akiko Kurihara (Japonia / Włochy) – Nagroda Joachima Sokólskiego ufundowana przez Fundację Polskiej Sztuki Nowoczesnej;

Georg W. Dobler (Niemcy) i Timothy Information Limited (Wielka Brytania)– Wyróżnienia Dyrektora Galerii Sztuki w Legnicy;

Silvia Walz (Hiszpania / Niemcy) – Wyróżnienie Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych;

Felicity Peters (Australia) – Wyróżnienie Międzynarodowego Stowarzyszenia Bursztynników.

Podczas kulminacji także Prezydent Miasta Legnicy Tadeusz Krzakowski został podwójnie uhonorowany. Otrzymał statuetkę od Stowarzyszenia Twórców Form Złotniczych za organizację i finansowe wspieranie Legnickiego Festiwalu SREBRO oraz Złoty Ring od Galerii Sztuki w Legnicy za wieloletnie i niezawodne wspieranie LFS, solidarność i zaufanie wobec dyrekcji i zespołu Galerii oraz wiarę w jakość artystyczną projektów Galerii.

Swoją odznaką Galeria Sztuki wyróżniła również inne osoby i instytucje za ich wsparcie dla Festiwalu. Srebrne Ringi otrzymali: Jerzy Janeczek i Sławomir Kępa – właściciele Drukarni JAKS, Joanna Biernacka i Agata Białek – przedstawicielki Inhorgenta Munich oraz Anna Dyduk, Robert Pytlos i Marcin Tymiński.

(g)

Fot.galeria

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię