Rozpoczynamy Międzynarodowy Festiwal Letnich Koncertów Organowych w Powiecie Legnickim

0
445

 

14 czerwca br. w siedzibie legnickiego Starosta odbyła się konferencja prasowa poświęcona rozpoczynającemu się Międzynarodowemu Festiwalowi Letnich Koncertów Organowych, w której udział wzięli: Starosta Legnicki Adam Babuśka oraz Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski.

 

Międzynarodowy Festiwal Letnich Koncertów Organowych to muzyczne wydarzenie w powiecie legnickim, które odbywa się cyklicznie od ośmiu lat. Wybitni artyści, największe dzieła twórców muzyki klasycznej i nie dająca się zliczyć satysfakcja u osób, które zdecydowały się na udział w wydarzeniu sprawiają, że Festiwal cieszy się ogromnym zainteresowaniem.

Zaproszeni artyści to wybitni i uznani w świecie muzycznym wirtuozi organów, profesorowie akademii muzycznych, a także artyści młodego pokolenia. Różnorodność repertuaru i osobowości artystycznych pozwala zaprezentować organy jako instrument w bardzo szerokim spektrum interpretacyjno-brzmieniowym.

 

Uroczysty Koncert Inauguracyjny, na który zapraszają Zarząd Powiatu Legnickiego oraz pomysłodawca projektu Członek Zarządu Powiatu Grzegorz Gapski odbędzie się 18 czerwca br. o godz. 19.15 w Kościele pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

Podczas koncertu wysłuchać będzie można mistrzowski kunszt gry na organach prof. dr. hab. Henryka Jana Botora oraz na instrumentach elektronicznych – wybitnego multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka.

Na wszystkie koncerty wstęp jest bezpłatny.

Partnerzy: Fundacja KGHM Polska Miedź, Koleje Dolnośląskie S.A., Rzymskokatolicka Parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie, Rzymskokatolicka Parafia pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Chojnowie.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię