SZKIC MA MOC 2023

0
536

W Galerii Ring na zwiedzających czeka wystawa pokonkursowa „Szkic ma moc 2023”. To część tegorocznego Satyrykonu (wernisaż piątek 16 czerwca o g.18.30 w Galerii Ring. Wstęp wolny).

Organizatorem konkursu SZKIC MA MOC jest Legnickie Centrum Kultury. To już trzecia edycja wydarzenia, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku w konkursowe szranki stanęła rekordowa liczba 436 uczestników. Rekordowa jest również ilość prezentowanych prac – zakwalifikowano ich aż 128. Są wśród nich szkicowniki zarówno czołowych nazwisk młodej polskiej ilustracji, projektowania czy plakatu jak i młodych twórców, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze światem artystycznym.

Otwarta formuła szkicownika sprzyja artystycznym eksperymentom. Na wystawie doświadczymy poczucia pozornego nieładu, za który odpowiada różnorodność technik, tematów i formatów. Artyści nie uciekają od tematów społeczno-politycznych, ale zobaczymy też wiele prac nawiązujących do uniwersalnych, ogólnoludzkich zagadnień.

„Są szkicowniki, których artystyczna wartość nie ustępuje gotowym realizacjom. Wyróżniają się siłą ekspresji, prawdą emocji, szczerością i odwagą. Takich szkicowników właśnie szukamy, takie chcemy pokazać na wystawie towarzyszącej Międzynarodowej Wystawie Satyrykon w Legnicy, takie zamierzamy opublikować w towarzyszącym wystawie katalogu, a ich autorów chcemy poddać ocenie jury, nagradzać i promować” – podkreśla Tomasz Broda, który jest pomysłodawcą konkursu oraz Przewodniczącym Jury.

Wystawa „Szkic ma moc 2023” będzie dostępna do 27 sierpnia.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię