LEGNICKI FINAŁ BLISKO

0
2664
Kapituła Konkursu „Płytowy Debiut 2017 Roku” cały czas niestrudzenie pracuje, analizując materiały zgłoszeniowe przesłane do organizatora przez poszczególne zespoły muzyczne, biorące udział w tegorocznej edycji Konkursu.

Już 20 kwietnia poznamy trzech finalistów wybranych przez Kapitułę Konkursową z pośród najlepszej dziesiątki zespołów zgłoszonych do konkursu.
W tym roku na scenie muzycznej w legnickim Klubie Spiżarnia, jako „gwiazda wieczoru” wystąpi również ubiegłoroczna laureatka konkursu „Płytowy Debiut 2016 Roku” – Patrycja Kamola (na zdjęciu), która koncertem w Spiżarni zainicjuje swoją okrągłą rocznicę „10 lat pracy artystycznej i scenicznej”. Ta młoda, ale już uznana w świecie muzycznym artystka, ma na swoim koncie udział w czterech sesjach nagraniowych płyt, a w 2016 roku wydała swoją autorską płytę „Czekając na miłość”, która w 2017 roku, okryła się złotem.
W legnickiej Spiżarni, Patrycja zaprezentuje swój nowy pop- rockowy projekt, gdzie jako: Patrycja PatiKa Kamola wystąpi promując swoją nową płytę: „Nadejdzie lepszy czas”. Płyta ukaże się jesienią tego roku.
Patronat nad cała imprezą objęło wiele dolnośląskich wydawnictw medialnych, a w tym roku do grona współorganizatorów tego przedsięwzięcia dołączyło również wielu znanych dolnośląskich działaczy społecznych, między innymi – legniczanin Paweł Frost związany od wielu lat ze stowarzyszeniem Europejska Unia Aktywnych, promującym inicjatywy lokalnych społeczności.
– To ważne wydarzenie muzyczne – mówi Paweł Frost. – Cieszę się, ze organizatorzy w tym roku zdecydowali się na organizację finału w Legnicy, gdzie  nowe, ambitne imprezy kulturalne są bardzo potrzebne.
To nie koniec legnickich akcentów. Cała imprezę poprowadzi Dariusz Sosiński – aktor Teatru w Kaliszu. Jak pamiętają starsi teatromani, jedne z pierwszych artystycznych kroków scenicznych Dariusza Sosińskiego to  teatr w Legnicy. A  bardziej wnikliwi pamiętają znakomity kabaret radiowy w nieistniejącym Radio Legnica (lata 1992-93), gdzie Sosiński wraz z Przemysławem Kapsą (obecnie m.in. prokurator Jagiełło w serialu „Sprawiedliwi-Wydział Kryminalny) znakomicie zabawiał legnickich radiosłuchaczy – jeszcze  ze studia w  hotelu „Cuprum” 😉  
(org)
Fot.(arch.PK)
Udostępnij
Poprzedni artykułPOD SIATKĄ
Następny artykułMOGIŁĘ PRADZIADA…

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię