Bądź jak Andy Warhol!

0
382

Dom Kultury Atrium zaprasza do nowo powstałej, pierwszej w Legnicy, pracowni sitodruku. Jest to niebywała okazja, aby nauczyć się najpopularniejszej i najtrwalszej techniki druku, cenionej za szerokie możliwości artystyczne, jakie oferuje.

Do popularyzacji sitodruku przyczynił się Andy Warhol – główny przedstawiciel pop-artu. Praktycznie każdy zna jego prace przedstawiające puszki zupy Campbell’a lub portret Marilyn Monroe. Technika ta polega na przeciskaniu farby przez matrycę, którą jest sito, na dowolną powierzchnię – m. in. kartony, tkaninę. W trakcie zajęć projektowane są i wykonywane nadruki na podstawie własnego wzoru. Pokazany jest cały proces powstawania dzieła – od przygotowywania sita, naświetlania, mieszania farb, aż po ręczny druk. Warsztaty odbywają się we wtorki, od godz. 15 do 17.00 dedykowane są dzieciom od 9 roku życia, natomiast od godz. 17.00 do 20.00 młodzieży i osobom dorosłym. Zajęcia prowadzi Joanna Siwak – artystka, plastyczka – absolwentka malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu.

Zależy nam, aby oferować członkom Spółdzielni Mieszkaniowej Piekary nowe możliwości twórczego rozwoju. W Polsce jest wciąż mało pracowni sitodruku, dlatego tym bardziej cieszymy się, że znalazła się ona na mapie naszego miasta. Naszą pracownię cały czas unowocześniamy. Staramy się, aby zebrała się grupa odbiorców, która, podobnie jak my, zachwyci się tą techniką graficzną. Zapraszamy do wspólnego doświadczenia wyjątkowego procesu tworzenia, przecież każdy chce mieć koszulkę lub torbę z własnym, oryginalnym nadrukiem.” – zapewnia Marta Grzesik-Studzińska – szefowa DK Atrium.

Dom Kultury Atrium zaprasza również do skorzystania ze swojej pozostałej oferty tzn. z zajęć grafiki warsztatowej, pracowni ilustracji, rysunku i malarstwa, plastyki i sztuk kreatywnych, szachów, tenisa stołowego, zumby, zajęć aerobowych, smyko-multisensoryki, warsztatów umuzykalniających,  tanecznych, a także teatralnych. Oferta przewiduje uczestnictwo dzieci już od 9 miesiąca życia, młodzieży i osób dorosłych. Więcej informacji na facebooku Atrium oraz pod nr tel. 76 856 11 61.  

(at)

Udostępnij
Poprzedni artykułAnkieta
Następny artykułFLOP

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię