Galeriowo

0
702

Latem nie zapomnij o sztuce! Galeria Sztuki w Legnicy zaprasza na wystawy i wydarzenia.

W głównej siedzibie Galerii Sztuki  trwa indywidualna wystawa Łukasza Jankowicza pt. „Mur i beton” – twórcza refleksja na temat pomników i ich roli w społeczeństwach. Po co ludzie stawiają pomniki? Jaką rolę w życiu społeczno-politycznym pełni tytułowy „mur i beton”? Twórczość Jankowicza, laureata tegorocznych PROMOCJI, to wyrosła z fascynacji tą tematyką próba odpowiedzi na te pytania. Płótna młodego artysty do dojrzała, błyskotliwa refleksja i analiza monumentów, które wyrastały w przeszłości i nie przestają powstawać dziś. Ekspozycję można zwiedzać do 28 sierpnia. Wstęp na wystawy jest wolny. Można je oglądać od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00.

Ekspozycje to nie jedyna wakacyjna propozycja Galerii i nie jedyna okazja do kontaktu ze sztuką. Wciąż trwają dwa projekty: „Czytankowo”, łączący sztukę z literaturą, oraz „Sztuka kultur(y)” – integrujący wokół sztuki osoby z Polski i Ukrainy. Organizatorzy zachęcają do zapisów na najbliższy weekend:

13 sierpnia, godz. 13.30, Galeria Sztuki – spacer dźwiękowy pt. „Bajka, którą pisze natura”. Prowadzi Marcin Dymiter, artysta, który porusza się w kręgu elektroniki, field recordingu i muzyki improwizowanej, muzyk undergroundowy, twórca instalacji dźwiękowych. Podczas spotkania dowiemy się, czy można słuchać śpiewu ptaków, dźwięku fabryk, czy szumu ulic? Czy słuchanie dźwięków otoczenia może przynieść odbiorcy przeżycie estetyczne podobne do słuchania Bacha, Mozarta albo Wagnera? Spacer dedykowany dzieciom z rodzicami.

14 sierpnia, godz. 16.00, Park Miejski – Polana Angielska – warsztaty z pisania poezji z Ivanem Davydenko. To spotkanie z poetą pochodzącym z Żytomierza, mieszkającym w Lublinie, redaktorem „Magazynu Malkontenty”, autorem książki poetyckiej „Halal” wydanej przez wrocławskie wydawnictwo papierwdole. Poeta przeczyta swoje wiersze, nauczy nas pisać, opowie o jedzeniu i słowach.

Udział bezpłatny, obowiązują zapisy pod adresem galeria@galeria.legnica.eu. Więcej informacji na stronie galeria.legnica.eu

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię