Poszumią

0
1010

W legnickiej Galerii Ring trwa wystawa SYGNAŁ.SZUM. Ekspozycja prac grupy Radio Internazionale jest częścią tegorocznej odsłony Festiwalu Intermediale. Ta artystyczna formacja, w skład której wchodzi legnicka ekipa: Krzysztof Pawlik, Tomasz Baran i Grażyna Kaczmarek, związana jest z Festiwalem od samego początku.

 

Na wystawie, której animacje budują projekcje wizualne i formy akustyczne, zobaczymy instalacje wideo wykonane głównie przy pomocy kolażowej techniki cut-up, których tematem jest motyw komunikacji i jej zakłóceń. Ekspozycja staje się audiowizualną opowieścią o chaosie i ciągłych zmianach, jakim podlegają relacje społeczne. Prezentowane prace mają nieco nostalgiczny charakter, co potęguje obecność echa listów radiowych słuchaczy i mrocznego świata XIX-wiecznych powieści.

Festiwal Form Audiowizualnych Intermediale jest organizowany cyklicznie przez Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Artystycznych i Kulturalnych NETCETERA przy wsparciu Legnickiego Centrum Kultury i Galerii Sztuki. To przegląd audiowizualnych performansów z gatunku elektroakustyki, elektroniki i muzyki eksperymentalnej, który co roku gromadzi w Legnicy artystów i entuzjastów tej formy ekspresji z całego świata.

Wystawę SYGNAŁ.SZUM oglądać można w Galerii Ring od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-18.00. Natomiast więcej informacji o Festiwalu Intemediale wraz z programem znajduje się na stronie wydarzenia.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię