Idiota

0
370

Nawet dziesięć lat pozbawienia wolności grozi 27-letniemu mieszkańcowi Jawora, który pomimo czterech aktywnych zakazów sądowych, zdecydował się wsiąść za kierownicę samochodu. Na dodatek, jak ujawnili policjanci z jaworskiej drogówki, mężczyzna kierował pod wpływem alkoholu i narkotyków, a także przewoził w aucie świeżo ścięty krzak marihuany. Jak się okazało, nie tylko te występki miał na swoim sumieniu.

Kilka dni temu w miejscowości Piotrowice, podczas prowadzonych działań jaworskiej drogówki w ramach akcji „Trzeźwy poranek”, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli osobowe BMW. Kierującym autem okazał się być 27-letni mieszkaniec Jawora.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 0,4 promila alkoholu. To był dopiero początek kłopotów młodego kierowcy. Na tylnym siedzeniu pojazdu mundurowi znaleźli bowiem świeżo ścięty krzak marihuany.

Mężczyzna został również poddany badaniom, które ujawniły w jego ślinie obecność narkotyków. Zgodnie z procedurami kierującego doprowadzono do placówki medycznej, gdzie pobrano od niego próbki krwi celem dalszych badań.

Ponadto, po sprawdzeniu danych mężczyzny w systemach policyjnych, okazało się, że nie tylko prowadził on pojazd pod wpływem alkoholu i narkotyków, ale również naruszył aż cztery aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, wydane przez Sąd Rejonowy w Jaworze.

Nie tylko te występki miał na swoim sumieniu zatrzymany kierowca. Śledczy udowodnili mu także włamanie do mieszkania i kradzież telewizora, złotej biżuterii i …alkoholu. Do zdarzenia doszło w połowie lipca br. Łączna wartość strat została wówczas oszacowana na kwotę 3 tysięcy złotych.

27-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia kilku przestępstw. Sprawa znajdzie swój finał w jaworskim sądzie, gdzie mężczyzna odpowie za ujawnione przestępstwa i wykroczenia.

 asp. szt. Ewa Kluczyńska

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię