Finisaż „Głosu kobiet” w Galerii Ring

0
920

W Legnicy w piątek (14 stycznia) o godz. 18:00 odbędzie się finisaż wystawy „Głos Kobiet” w Galerii Ring, z kolei w sobotę (15 stycznia) o godzinie 12:00 – oprowadzanie kuratorskie po ekspozycji oraz spotkanie z autorkami wystawy.

To już ostatni tydzień prezentacji ekspozycji. Finisaż i sobotnie spotkanie będą okazją do rozmowy z artystkami, autorkami i kuratorkami „Głosu Kobiet” – projektu Galerii YES z Poznania, gdzie miał on swoją premierę w kwietniu 2021 roku.

To projekt wyjątkowy – do prezentacji zostały zaproszone wyłącznie kobiety, których tytułowy „głos” może dzięki temu wybrzmieć z pełną mocą. Na ekspozycji zobaczymy ponad 200 obiektów (głównie) biżuteryjnych autorstwa blisko 80 artystek. Poprzez swoje dzieła opowiedziały one o szeroko pojętej kobiecości, podejmując tematy dla kobiet istotne, inspirujące, a niekiedy trudne i bolesne. O wyjątkowości tej prezentacji świadczy nie tylko jej wartość merytoryczna, ale i fakt, że w zdominowanym do niedawna przez mężczyzn świecie złotniczym głos zabrały właśnie artystki. „Wystawa ma ponadto stanowić próbę udokumentowania swoistego procesu projektowania przez kobiety i dla kobiet. Może nawet uda nam się odpowiedzieć na pytanie: „Czy design w obrębie współczesnej sztuki złotniczej ma płeć?” – dodaje Ilona Rosiak-Łukaszewicz, dyrektorka Galerii YES.

Wydarzenia w Galerii Ring będą również kolejną – po ubiegłorocznej edycji Legnickiego Festiwalu SREBRO – okazją do integracji artystów i miłośników sztuki złotniczej w Legnicy. „Cieszymy się, że ten ważny i potrzebny projekt poznańskiej Galerii YES zagościł w naszych murach i mamy nadzieję na wspólne podsumowanie i spotkanie wokół wystawy podczas jej finisażu, do udziału w którym serdecznie zapraszamy” – zachęcają organizatorzy z Galerii Sztuki w Legnicy. Wystawa będzie dostępna jeszcze do 16 stycznia. Można ją zwiedzać bezpłatnie od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 18:00.

(galeria)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię