GALERIOWO

0
2210

Weekend  zapowiada się w legnickiej Galerii Sztuki imponująco.

Już w ten piątek, 16 listopada, o godz. 18:00 zapraszamy do Galerii Sztuki (Plac Katedralny 1 na wernisaż 28. Ogólnopolskiego Przeglądu Malarstwa Młodych PROMOCJE 2018. W trakcie wernisażu poznamy oczywiście laureatów tegorocznego konkursu, ale również dowiemy się, co w młodym polskim malarstwie piszczy, oglądając ponad 60 prac 27 artystów zakwalifikowanych do wystawy

W najbliższą sobotę, 17 listopada, serdecznie zapraszamy całe rodziny do wspólnej zabawy (gry) zorganizowanej w ramach projektu 20.34, peron 4. Odzyskiwanie suwerenności miasta.

Początek o 14:00 w Galerii Sztuki (Plac Katedralny 1), ale można dołączyć o dowolnej porze do godz. 16:00. Wszystkich odwiedzających zaprosimy  na niezwykłą wyprawę. „Na czerwonym tropie” to gra dla całych rodzin – dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków. Na uczestników czekają rozmaite quizy i wyzwania nawiązujące do czasów pobytu Armii Radzieckiej w Legnicy oraz nagrody. Podejmując się kolejnych zadań młodsi uczestnicy gry będą mieli szansę poznania realiów życia w Legnicy swoich rodziców i dziadków – miasta trudnej, ale i ciekawej koegzystencji miejscowej ludności i Armii Radzieckiej. Dla tych starszych natomiast udział w grze może okazać się podróżą sentymentalną do czasów własnej młodości lub dzieciństwa.

„Na czerwonym tropie” to autorski projekt edukacyjny absolwentów Wydziału Etnografii Uniwersytetu Warszawskiego działających pod nazwą Spółdzielnia Etnograficzna.

Ale to nie koniec sobotnich atrakcji. O godz. 18:00 ponownie zapraszamy do Galerii Sztuki tym razem na spotkanie z autorami i promocję ich książek, również związanych z obecnością Armii Radzieckiej w naszym mieście. Gośćmi spotkania będą Zuzanna Grębecka i Jędrzej Burszta – współautorzy książki:Mówiono „druga Moskwa”. Wspomnienia legniczan o stacjonowaniu wojsk radzieckich w latach 1945-1993. Libron, Kraków 2015. Zuzanna Grębecka jest ponadto autorką jeszcze jednej pozycji:  Obcy w mieście: żołnierze radzieccy w pamięci, doświadczeniu i opowieści legniczan. Libron, Kraków 2017.

Spotkanie będzie niepowtarzalną okazją porozmawiania z autorami, podzielenia się swoimi własnymi wspomnieniami, posłuchania o doświadczeniach innych legniczan z tamtego okresu oraz zakupienia wspomnianych książek w promocyjnych cenach i skorzystania z poczęstunku.

Ponadto przez cały dzień w legnickim Kwadracie będzie trwać akcja artystyczna Spółdzielni Etnograficznej pn. „Granice kwadratu”.

Udział we wszystkich wydarzeniach oczywiście bezpłatny. Serdecznie zapraszamy!

Projekt 20.34, peron 4. Odzyskiwanie suwerenności miasta został przygotowany w związku z 25-leciem wyjścia wojsk Armii Radzieckiej z Legnicy i Polski. Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm jutra”.

(galeria)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię