Antyhazard

0
822

W 2021 roku funkcjonariusze dolnośląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) skontrolowali 80 miejsc na Dolnym Śląsku. Zabezpieczyli w nich 367 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie prawie 326 tys. zł.

Dolnośląska KAS cały rok prowadzi czynności zwalczające nielegalny hazard. W 2021 roku funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu skontrolowali 80 miejsc na terenie Dolnego Śląska. W skontrolowanych punktach ujawniono aż 367 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie prawie 326 tys. złotych.

W samym grudniu 2021 roku ujawniono 27 nielegalnych automatów do gier hazardowych oraz środki pieniężne w kwocie ponad 30 tys. złotych w lokalach znajdujących się na terenie powiatu oleśnickiego, średzkiego oraz miast Jelenia Góra i Głogów.
Zabezpieczone urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

„Hazard? Nie daj się wciągnąć!” – akcja edukacyjna KAS na Dolnym Śląsku

Problem nielegalnego hazardu jest znany pracownikom i funkcjonariuszom dolnośląskiej KAS od wielu lat. Zauważają oni, że wśród graczy są coraz młodsze osoby. Wychodząc naprzeciw potrzebom przeciwdziałania hazardowi w roku szkolnym 2021/2022 wystartowała trzecia edycja ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Krajowej Administracji Skarbowej pod hasłem „Hazard? Nie daj się wciągnąć!”. Celem kampanii jest uświadomienie społeczeństwu, że hazard jest niebezpieczny i potrafi zniszczyć życie rodzinne, sytuację finansową i zdrowie.

Od października do grudnia 2021 roku pracownicy Izby Administracji Skarbowej we Wrocławiu i funkcjonariusze Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu odwiedzili 42 szkoły – byli w ponad 250 klasach i spotkali się z prawie 5,5 tysiącami uczniów na Dolnym Śląsku.

(kas(

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię