„Kroplą deszczu” w Legnicy!

0
464

Zaczarowali publiczność klimatycznym występem. Ale inaczej być nie mogło  ministerstwo wzywa, ministerstwo wymaga! Ministerstwo Śledzia i Wódki w Legnicy!

Gabriel Fleszar do rodzinnej Legnicy przyjechał razem z Kostkiem Andriejewem, z którym grają mniej więcej od stu dwudziestu lat (albo niewiele mniej). Kostek nie pierwszy raz w Legnicy, grał choćby w legendarnym benefisie Gabrysia sprzed kilku lat w Akademii Rycerskiej. Duet gitarowy z wokalem Gabrysia (no, w jednym numerze Kostek pokazał, że też daje radę 😉 ) stworzył niepowtarzalną atmosferę w nowootwartym (przed tygodniem) Ministerstwie Śledzia i Wódki w legnickim Rynku. Ekipa dała cztery mocne, ponad  półgodzinne sety. Przerwy być musiały, no bo kiedy miał Gabryś spróbować i ocenić ruskie pierogi  serwowane (i produkowane) w Ministerstwie. A Gabryś na pierogach się zna, toż to rodzinna tradycja 😉 (uwaga: ruskie według fachowej opinii Gabrysia genialne, nie jest to kryptoreklama, gdyby pierogi były kiepskie, to tego wątku gastronomicznego by nie było).

Przy zapełnionych do ostatniego miejsca stolikach było również rodzinnie-przyjacielsko. Przybyła mocna  ekipa  z legnickiego Teatru, czołowi legniccy politycy, spore grono fanek i fanów Gabrysia, które  mogły (panny i panie głównie  w kolejce) zdobyć upragniony autograf i zrobić wspólną fotę. Miło, bo Kostek Andriejew też był zapraszany przez fanki do solowych zdjęć. Nie przypadkiem. Kostek to nie tylko znakomity realizator (współpracował m.in z Al’em Fosterem, perkusistą Miles’a Davisa), ale również człowiek, który grał z Marylą Rodowicz, Andrzejem Cierniewskim, Danutą Błażejczyk czy Stachursky’m.

Muzycznie  nie  zabrakło wielkich hitów, z zagranym dwa razy, na życzenie publiczności, przebojem Gabriel Fleszara „Kroplą deszczu”. Zresztą  także przez publiczność, chóralnie, zaśpiewanym. Gabryś w świetnej formie, po raz kolejny potwierdził, że u siebie, w gronie znajomych, lubi zagrać i zaśpiewać.

Ministerstwo Śledzia i Wódki pokazało, iż jadła, napitków i fajnych wydarzeń kulturalnych w tym miejscu nie zabraknie. Już czekamy na kolejne imprezy. Piotr Borodacz-Białoskórski, jeden z szefów Ministerstwa zdradza, że między innymi będą to stand-upy i zabawy z karaoke, koncerty na żywo i wiele imprez tematycznych jak hellowen, andrzejki itd.

Marek Szpyra

Fot. Marek Szpyra

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię