Pobiegnij, pomóż!

0
3180

13 kwietnia, w legnickim Lasku Złotoryjskim, pod patronatem Gazety Piastowskiej, odbędzie się II edycja Rodzinnego Eko Biegu.

Podczas tego wydarzenia organizatorzy przygotowali aż pięć kategorii zawodów, tak aby każdy mógł czynnie uczestniczyć w wydarzeniu, począwszy od przedszkolaków kończąc na seniorach: BIEG PRZEDSZKOLAKA – 500 m, BIEG DZIECI – 1 km, BIEG (marsz lub spacer) – 2,5 km, MARSZ NORDIC WALKING – 2,5 km, BIEG GŁÓWNY – 7,5 km.

W trakcie imprezy zostanie przeprowadzona AKCJA CHARYTATYWNA przez legnicką grupę biegową „Biegam Pomagam Legnica”. Odbędą się licytacje, sprzedaż domowych ciast, koło fortuny, malowanie twarzy. Podczas całej akcji będą zbierane pieniądze dla 33-letniej BEATY RADOMSKIEJ, która w listopadzie 2018 dowiedziała się o nawrocie choroby nowotworowej. Jednocześnie Pani Beata dowiedziała się o tym, że będzie ponownie matką.

Wydarzenie zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Tadeusza Krzakowskiego. Nie będą to tylko zawody sportowe, ale i strefa EKO działań rekreacji i zabawy, a w niej m.in. rodzinny piknik, animatorzy, różnego rodzaju pokazy dla dzieci i dorosłych.

W pakiecie startowym wszystkich osób, które zapiszą się do końca marca i opłacą swój udział, znajdzie się m.in. pamiątkowy numer startowy, butelka wody, słodki upominek lub owoc, talon na posiłek regeneracyjny oraz talon uprawniający do losowania nagród. Każdy uczestnik po przekroczeniu linii mety otrzyma pamiątkowy medal.

Bardzo wiele osób prywatnych, instytucji, firm lokalnych i ogólnopolskich przyłączyło się do wydarzenia, co pokazuje jak wiele jest ludzi o dobrych sercach.

Pucharami będą nagradzane trzy najszybsze kobiety oraz trzej najszybsi mężczyźni uczestniczący BIEGU GŁÓWNYM, BIEGU NA 2,5 km i MARSZU NORDIC WALKING. W BIEGU GŁÓWNYM nagrody przypadną uczestnikom za 3 pierwsze miejsca w kategoriach wiekowych: K 20, K 30, K 40, K 50+, M 20, M 30, M 40, M 50+. Z pucharami powędrują do domu również Najszybsza Legniczanka i Najszybszy Legniczanin.

Bieg Dzieci i Przedszkolaka ma mieć charakter zabawy sportowo-biegowej bez nagradzania najszybszych uczestników. Po biegach odbędzie się losowanie upominków i voucherów ufundowanych przez sponsorów. Zapisy:

Feniks Timing / II Rodzinny Eko Bieg Legnica (https://elektronicznezapisy.pl/event/3353/strona.html)

Bliższe informacje:

II Rodzinny Eko Bieg Legnica (https://www.facebook.com/events/525418627867733/)

Udostępnij
Poprzedni artykułSukces lubińskiej firmy
Następny artykułLisek z Jawora

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię