Jak zadbać o samopoczucie fizyczne i psychiczne?

0
1395

Ostatni rok był przełomowy dla większości z nas. Towarzyszy nam niepokój w miejscu pracy, brak poczucia bezpieczeństwa oraz niepewność co do przyszłości. Jednym ze skutecznych sposobów na radzenie sobie ze stresem jest sport.

Jak? Możecie wziąć udział w akcji Korona Gór Dolnego Śląska, powstałej z myślą o wszystkich miłośnikach biegania i turystyki lokalnej.

Poprawcie kondycję mentalną i fizyczną

Aby poprawić samopoczucie, warto dbać o odpowiednią ilość snu i regularną aktywność fizyczną. Przedstawiciele organizacji NOA wskazują, że przebywanie na świeżym powietrzu również poprawia kondycję fizyczną oraz buduje odporność organizmu. To kolejny czynnik, który pozwala nam zachować wewnętrzny spokój i odreagować codzienny stres. Każdy może wybrać aktywność, która pasuje mu najbardziej – bieganie, marsze lub marszobiegi.

Biegacze NOA ruszają z akcją Korona Gór Dolnego Śląska. Jej celem jest zdobycie 10 szczytów gór Dolnośląskich do 10 października. Udział w wydarzeniu jest darmowy. Każdy uczestnik może zmierzyć czas wejścia i zejścia z danej góry, a tym samym poczuć się jak prawdziwy influencer, udostępniając swoje zdjęcie na szczycie i promując zdrowy tryb życia.

Tym, co wyróżnia wyzwanie NOA, jest swoboda w działaniu poprzez zdobywanie szczytu indywidualnie albo w trakcie wspólnych wypadów ze znajomymi.

Zdobądźcie najwyższy szczyt razem z NOA

Organizatorem akcji jest grupa biegowa NOA, w której sercu leży wielka miłość do gór i ich poznawania. Założeniem inicjatywy jest promocja turystyki lokalnej poprzez zachęcenie do aktywności fizycznej i poprawy samopoczucia.

Pierwszy z przewidzianych w całej kampanii szczytów będziecie mogli zdobyć już 25 kwietnia. To zarazem najwyższy szczyt Gór Czarnych i całych Wałbrzyskich – Borową. Początek trasy mieści się przy dworcu kolejowym w Jedlinie-Zdroju. Na szczycie czeka nagroda w postaci widoku z 16-metrowej, futurystycznej wieży. Trasa na Borowej jest dość łatwa technicznie. Przewidziany dystans to około 20 km.

Osiągnijcie cel sportowy na 2021 rok

Organizatorzy akcji Korona Gór Dolnego Śląska przygotowali wyzwanie dla tych, którzy razem z nimi zdecydują się zdobywać szczyty. Najlepsi uczestnicy mogą powalczyć o zwycięstwo w klasyfikacji. Na biegaczy z najlepszymi wynikami na poszczególnych etapach czekają atrakcyjne nagrody. Więcej informacji będzie pojawiać się na bieżąco na stronie wydarzenia – https://pl-pl.facebook.com/events/464753938073561/.

(org)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię