Na szachownicy

0
1564

Kolejny sukces zanotowali na swoim koncie młodzi szachiści K.Sz. Miedź Legnica.

Tym razem powrócili ze srebrnymi medalami z Drużynowych Mistrzostw Dolnego Śląska Juniorów w szachach szybkich.W zawodach rozegranych w Kiełczowie wystartowały 32 drużyny z całego województwa dolnośląskiego, które zmagały się na dystansie 7 rund. Pierwsza drużyna Miedzi wygrała 4 mecze, 3 zremisowała i dorobkiem 11 pkt. uplasowała się na na 2 miejscu. Najlepiej w ekipie z Legnicy spisał się Antoni Komendecki zdobywając 6 pkt. w 7 pojedynkach.Ponadto barw srebrnej ekipy bronili Elena Lascar (4 pkt.) Gabriel Karaszewski (5 pkt.) oraz Wiktor Lewandowski (2,5 pkt.). W turnieju wystartowały również dwie drużyny rezerwowe Miedzi zdobywając cenne doświadczenie w tego typu rozgrywkach. Miedż II w skladzie Marek Lasok, Krzysztof Miklosz, Grzegorz Komendecki oraz Weronika Szachniewicz z dorobkiem 8 pkt. uplasowała sie na 10 miejscu.   Najmłodsi szachiści Miedzianki  Wojtek Izbiński, Małgorzata Miklosz, Maks Janeczek oraz Tosia Lipczyńska wystąpili w trzeciej drużynie i dorobkiem 6 pkt. zajęli 23 miejsce.