9 medali Legnickiego Klubu Taekwon-do na Pucharze Polsk

0
313

Znakomity występ zaliczyli zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do podczas otwierającego sezon 2024 Pucharu Polski w Taekwon-do, który w miniony weekend rozegrany został w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie Słupiec (01 – 03.03.24 r.). W turnieju, który stanowi przede wszystkim pierwszą eliminację do ścisłej Reprezentacji Polski na kwietniowe XXXVIII Mistrzostwa Europy legniczanie wywalczyli 9 medali co w klasyfikacji końcowej pucharu pozwoliło na zajęcie wysokiego 5 miejsca na 47 startujących klubów.

Medale dla LKT Legnica wywalczyli:

  • Monika Kowalczyk – wywalczyła złoty medal w walkach do 60 kg,

  • Maciej Blicharski – wywalczył złoty medal w walkach do 81 kg,

  • Wioletta Hanisch – wywalczyła złoty medal w walkach pow. 75 kg oraz brąz w konkurencji układów,

  • Jacek Smętek – wywalczył złoty medal w walkach do 50 kg juniorów,

  • Marcin Blicharski – wywalczył srebrny medal w walkach do 69 kg, na zdjęciu

  • Kamila Kolanowska – wywalczyła srebrny medal w walkach pow. 75 kg,

  • Paweł Woźniak – wywalczył brązowy medal w walkach do 75 kg,

  • Bartosz Kwolek – wywalczył brązowy medal w walkach do 65 kg juniorów,

W tegorocznym pucharze rywalizowała rekordowa liczba 313 zawodników. Organizatorem turnieju był Klub Taekwon-do ITF Nowa Ruda & TKD Kids, nad którym Patronat Honorowy objęli Pani Monika Wielichowska Wicemarszałek Sejmu RP i Pan Tomasz Kiliński Burmistrz Nowej Rudy obecni również podczas ceremonii wręczania medali oraz Uroczym Zakończeniu Pucharu Polski Taekwon-do 2024.

Już za kilkanaście dni kadrowicze z Legnicy wyjadą na drugie w tym roku zgrupowanie Kadry Narodowej w Taekwon-do, tym razem do COS OPO Spała. Ostateczny składa reprezentacji na tegoroczne mistrzostwa starego kontynentu ogłoszony zostanie pod koniec marca, po rozegraniu Grand Prix Polski w Tomaszowie Mazowieckim (22 – 24.03.24 r.). W tym roku gospodarzem Mistrzostw Europy jest Lublin oraz Polski Związek Taekwon-do, obchodzący jubileusz 50-lecia Taekwon-do nad Wisłą.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię