9 medali Legnickiego Klubu Taekwon-do na Pucharze Polsk

0
348

Znakomity występ zaliczyli zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do podczas otwierającego sezon 2024 Pucharu Polski w Taekwon-do, który w miniony weekend rozegrany został w Centrum Turystyczno-Sportowym w Nowej Rudzie Słupiec (01 – 03.03.24 r.). W turnieju, który stanowi przede wszystkim pierwszą eliminację do ścisłej Reprezentacji Polski na kwietniowe XXXVIII Mistrzostwa Europy legniczanie wywalczyli 9 medali co w klasyfikacji końcowej pucharu pozwoliło na zajęcie wysokiego 5 miejsca na 47 startujących klubów.

• Bartosz Kwolek – wywalczył brązowy medal w walkach do 65 kg juniorów,

W tegorocznym pucharze rywalizowała rekordowa liczba 313 zawodników. Organizatorem turnieju był Klub Taekwon-do ITF Nowa Ruda & TKD Kids, nad którym Patronat Honorowy objęli Pani Monika Wielichowska Wicemarszałek Sejmu RP i Pan Tomasz Kiliński Burmistrz Nowej Rudy obecni również podczas ceremonii wręczania medali oraz Uroczym Zakończeniu Pucharu Polski Taekwon-do 2024.

Już za kilkanaście dni kadrowicze z Legnicy wyjadą na drugie w tym roku zgrupowanie Kadry Narodowej w Taekwon-do, tym razem do COS OPO Spała. Ostateczny składa reprezentacji na tegoroczne mistrzostwa starego kontynentu ogłoszony zostanie pod koniec marca, po rozegraniu Grand Prix Polski w Tomaszowie Mazowieckim (22 – 24.03.24 r.). W tym roku gospodarzem Mistrzostw Europy jest Lublin oraz Polski Związek Taekwon-do, obchodzący jubileusz 50-lecia Taekwon-do nad Wisłą.