Szaleniec z Legnicy

0
263

Niestosowanie się do przepisów ruchu drogowego może mieć dotkliwe konsekwencje. Przekonał się o tym kierowca samochodu osobowego zatrzymanego przez policjantów ruchu drogowego ze Złotoryi. Mężczyzna w stanie nietrzeźwości prowadził pojazd w obszarze zabudowanym z prędkością 92 km/h. Alkomat wskazał ponad 1,5 promila w organizmie mężczyzny. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

 

Pomimo licznych informacji o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych, których przyczyną była nadmierna prędkość lub kierowanie pojazdem pod wpływem zabronionych substancji, w dalszym ciągu nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców.

W ostatnim czasie złotoryjscy policjanci ruchu drogowego zatrzymali kierowcę audi, który ponad dwukrotnie przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym. Mieszkaniec Legnicy pędził ulicą Grunwaldzką w Złotoryi 92 km/h, pomimo ograniczenia prędkości na tym odcinku do 40 km/h. Kierowca nie zastosował się do znaków, ale także zlekceważył komunikat wyświetlany na tablicy informującej o prędkości przejeżdżającego pojazdu oraz wysokości mandatu, jaki grozi za to wykroczenie.

W trakcie czynności okazało się, że 26-letni kierowca był także nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało w jego wydychanym powietrzu ponad 1,5 promila.

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie dalsze prowadzenie pojazdu, który został przekazany członkowi rodziny. 26-letni legniczanin za przekroczenie prędkości otrzymał mandat w wysokości 1500 złotych. Stracił także prawo jazdy, a w jego sprawie będzie prowadzone postępowanie. Grozi mu kara do 3 lat więzienia, kara finansowa oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

KPP w Złotoryi
asp. Dominika Kwakszys

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię