„Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” hasłem Święta Wojska Polskiego

0
772

W kolejną rocznicę zwycięstwa w Bitwie Warszawskiej 1920, zwycięstwa nad bolszewikami, odbędą się obchody Święta Wojska Polskiego. W tym roku obchody będą odbywały się pod hasłem „Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej”. Ministerstwo Obrony Narodowej poprzez pikniki prezentuje profesjonalizm żołnierzy Wojska Polskiego. Zachęca wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad swoją przyszłością, by wstępowali do Wojska Polskiego – Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej.

Uroczystości i żołnierskie atrakcje czekają nie tylko na mieszkańców Warszawy. Ważne jest, aby także lokalne społeczności w całym kraju  mogły uczcić pamięć bohaterskich przodków i obrońców Ojczyzny.

W 30 miejscowościach 14 i 15 sierpnia odbędą się Pikniki Wojskowe pod hasłem „Zostań żołnierzem RP”.

W województwie dolnośląskim Piknik Wojskowy odbędzie się w Polkowicach w dniu 15 sierpnia (11-18:00 Polkowickie Centrum Piknikowe ul. Skalników 55).

Tego dnia do Polkowic zjedzie sprzęt wojskowy m. in. z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej, 23. Śląskiego Pułku Artylerii z Bolesławca, 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej z Międzyrzecza, oraz 10 Brygady Kawalerii Pancernej z Świętoszowa.

Żołnierze 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej przygotowali szereg atrakcji w ramach akcji „Dołącz do nas, zostań lepszą wersją siebie”. Zgodnie z hasłem każda chętna osoba będzie miała możliwość zapoznania się z wyposażeniem Terytorialsów i zadaniami, jakie na co dzień wykonują. Wystawa będzie bardzo bogata. Przygotowano umundurowanie i sprzęt wojskowy żołnierza w wersjach: „combat” (kompletny mundur, hełm, gogle noktowizyjne, maska przeciwgazowa itp.) oraz light dedykowane m.in. do działań poszukiwawczych. Przyjście na piknik jest niepowtarzalną okazją zobaczenia z bliska uzbrojenia: karabinka MSBS Grot wraz z zestawem konwersyjnym do strzelania amunicją barwiącą, karabinu maszynowego UKM-2000P, karabinu wyborowego BOR z lunetą spotter-60 oraz granatnik RPG-7W i najnowszy model pistoletu WIES-100. Dużą atrakcją dla najmłodszych będzie możliwość zrobienia sobie zdjęcia na wojskowym quadzie lub motocyklu.

Pikniki w Polkowicach to świetna okazja do nauczenia się udzielania pierwszej pomocy. Wykwalifikowani instruktorzy przeszkolą każdą chętną osobę na specjalnie przygotowanych do tego celu fantomach. Ponadto żołnierze 162 batalionu lekkiej piechoty przygotują wyposażenie terytorialsa, które pozwoli poczuć na własnej skórze wysiłek fizyczny, z którym zmaga się żołnierz WOT z pełnym wyposażeniem, pokonujący przemarsz fragmentu trasy podczas szkoleń rotacyjnych.

Rekruterzy 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej będą do Państwa dyspozycji. Odpowiedzą na wszystkie pytania związane ze służbą, które rodzą wątpliwości u osób zastanawiających się, czy służba w piątym rodzaju Sił Zbrojnych RP jest dla nich. Takie spotkanie jest doskonałą okazją do zapoznania z żołnierskim rzemiosłem. Jeżeli chcesz uzyskać odpowiedzi już dziś, wejdź na stronę rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpisz nazwę swojego powiatu. Otrzymasz numer kontaktowy i adres e-mail do rekrutera, który może okazać się wprost Twoim sąsiadem. Udzieli Ci pełnych, rzetelnych informacji i poprowadzi przez cały proces rekrutacji. To nigdy nie było tak proste. Zostań jednym z nas!

Podczas pikników będą obecni mundurowi z wielu jednostek Sił Zbrojnych RP, którzy przedstawią charakter ich codziennej służby. Atrakcji będzie mnóstwo, zapraszamy do aktywnego i ciekawego spędzenia czasu wraz z rodziną!

Hitem pikniku będzie z pewnością przelot samolotów F-16 Fighting Falcon z 2 Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu, planowany na godz. 14.

(wot)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię