KIERMASZE BOŻONARODZENIOWE

0
2103

Podobnie jak choinka, kiermasze bożonarodzeniowe przybyły do nas z Niemiec. Tutaj można zatem znaleźć, mnóstwo kolorowych i oryginalnych drobiazgów, które świetnie nadadzą się na prezenty i ozdoby bożonarodzeniowe.

Na kramach takich, znaleźć można świąteczne ozdoby, wyroby rękodzielnicze, artystyczne. Odwiedzając takie kolorowe kiermasze, koniecznie zakupić trzeba białego aniołka, który najczęściej wykonany jest na szydełku oraz należy zakupić świecę, udekorowaną motywem świętego Mikołaja lub gwiazdy betlejemskiej.

Jarmark bożonarodzeniowy w plenerze

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy, odbywający się na dworze potrafi zgromadzić wiele set ludzi, którzy kupują coś na święta oraz raczą się tradycyjnymi świątecznymi smakami. Historia pierwszych jarmarków bożonarodzeniowych sięga w Niemczech końca XIV, a w Austrii końca XIII wieku. Odbywa się on zawsze na ulicach lub placach starszych części miast. Znajdują się na nim stargany sprzedające ozdoby świąteczne, specjały kulinarne, wyroby rękodzielnicze, które stanowią okazały prezent pod choinkę. Jarmarkom towarzyszą różnego rodzaju występy artystyczne, ze śpiewem kolęd i jasełkami w roli głównej. Na takowych kiermaszach plenerowych, ważnym elementem są koncerty charytatywne, a także prezentacje szopek.

 

Każde Boże Narodzenie jest piękne i urocze. Zaś atmosfera kiermaszów bożonarodzeniowych, napędza nam ten szczególny klimat na długo przed świętami.

Ewa Michałowska – Walkiewicz

Udostępnij
Poprzedni artykułCIEPŁYCH RODZINNYCH…
Następny artykułDZIADEK W ZŁOTORYI

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię