ZATRZYMALI NA GORĄCYM UCZYNKU

0
513

Złotoryjscy policjanci zatrzymali 19-latka, który włamał się do remontowanego mieszkania. Szybkie działania funkcjonariuszy pozwoliły zapobiec kradzieży znajdujących się tam elektronarzędzi i innych sprzętów. Młody mężczyzna wpadł w ręce mundurowych na gorącym uczynku. Za popełnione przestępstwo i kilka innych czynów zabronionych będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Do zdarzenia doszło około godziny 3:00 nad ranem w centrum Złotoryi. Oficer dyżurny miejscowej jednostki Policji został poinformowany przez zaniepokojonego mieszkańca, że w jednym z mieszkań znajduje się podejrzana osoba. Na miejsce natychmiast wysłano patrol funkcjonariuszy pionu prewencji. Z ich ustaleń wynikało, że prawdopodobnie doszło do włamania na parterze budynku, a sprawca zamknął się wewnątrz lokalu. Konieczne było wejście siłowe. Z pomocą przyszli strażacy, którzy otworzyli drzwi do mieszkania. W środku policjanci zastali schowanego za taczką młodego mężczyznę. Był nim dobrze znany funkcjonariuszom 19-letni mieszkaniec Złotoryi.

Policjanci ustalili, że mężczyzna prawdopodobnie wszedł do remontowanego mieszkania w celu kradzieży znajdujących się tam narzędzi. Dzięki czujności jednego z sąsiadów i szybkiej reakcji funkcjonariuszy kradzież mienia została udaremniona, a 19-latek został zatrzymany na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa.

Dalsze czynności policjantów w tej sprawie pozwoliły na wykazanie związku zatrzymanego z kilkoma innymi przestępstwami. Oprócz usiłowania kradzieży z włamaniem do remontowanego mieszkania, młody mężczyzna będzie odpowiadał również za kradzieże sklepowe oraz posiadanie środków psychotropowych. Przestępstw tych dopuścił się w styczniu bieżącego roku na terenie Złotoryi.

O dalszym losie 19-latka zdecyduje sąd. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

sierż. szt. Dominika Kwakszys

Udostępnij
Poprzedni artykułRozmowy z oszustem
Następny artykułZmarł Telemach Pilitsidis

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię