Z dofinansowaniem

0
607

Pogotowie Ratunkowe w Legnicy uzyskało dofinansowanie w wysokości 1 789 920,00 zł w ramach krajowego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020 Osi priorytetowej IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia.

Środki zostaną przeznaczone na wspomaganie działań Pogotowia Ratunkowego w walce z epidemią COVID-19. Praca Pogotowia Ratunkowego jest kluczowa w przypadku zagrożenia zdrowia i życia naszych mieszkańców, szczególnie w czasie epidemii koronawirusa.
W ramach dofinansowania zostaną zakupione:
– Trzy nowoczesne ambulanse wraz z wyposażeniem,
– Środki do dezynfekcji,
– Środki ochrony osobistej w postaci rękawiczek, masek ochronnych oraz kombinezonów.

W walce z epidemią COVID-19 bardzo ważna jest współpraca oraz pomoc z różnych źródeł. Jako samorząd województwa wspieramy podmioty medyczne od początku trwania epidemii koronawirusa.

W ramach działania 6.2. Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014-2020 do Pogotowia Ratunkowego w Legnicy trafiły już ponad miliony złotych. Środki te zostały przeznaczone na zakup pierwszej na Dolnym Śląsku karetki bariatrycznej  dostosowanej do potrzeb pacjentów z otyłością olbrzymią wyposażonej w elektryczny system regulacji wysokości oraz krzesełko kardiologiczne. Pozostała kwota została przeznaczona między innymi na zakup  respiratorów, sprzętu medycznego, środków do dezynfekcji oraz środków ochrony indywidualnej.

(umwd)

Udostępnij
Poprzedni artykułBól fantomowy
Następny artykuł„Uśmiech pod choinkę”

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię