OTWARTE DEBATY W LEGNICY

0
1742

Fundacja Futurama oraz seniorzy biorący udział w projekcie „ZaRadni seniorzy – wzmocnienie kompetencji obywatelskich legnickich Rad Seniorów” serdecznie zapraszają do udziału w dwóch otwartych debatach.

Pierwsza debata odbędzie się 21 listopada 2017 r. w Restauracji Parnasik, ul. Skarbka 9 (na Placu Słowiańskim). Spotkanie rozpocznie się o godz. 16.00, temat wiodący to: Rady Seniorów – dlaczego ich potrzebujemy?

Dyskusja w grupach dotyczyć będzie następujących zagadnień:

1. Jak funkcjonują Rady Seniorów – propozycje usprawnienia funkcjonowania Rad.

2. Reprezentowanie potrzeb i interesów osób starszych przez Rady Seniorów.

3. Funkcje inicjatywne Rad Seniorów – własne pomysły na działania dla osób starszych.

Druga debata odbędzie się 27 listopada 2017 r. o godz. 16.00 również w Restauracji Parnasik. Zagadnieniami poruszanymi w trakcie debaty pn. Rady Seniorów – komunikacja, działalność i edukacja będą:

1. Dialog obywatelski z samorządem i współpraca z organizacjami pozarządowymi, klubami seniora i UTW.

2. Środki i fundusze na działalność Rad Seniorów. Jak je zabezpieczyć?

3. Formy edukacji w późnej dorosłości.

Debaty są spotkaniami otwartymi, może wziąć w nich udział każdy, kto jest zainteresowany proponowaną tematyką. Każda debata poprzedzona będzie wykładem wprowadzającym, po którym rozpoczną się prace w grupach prowadzonych przez przeszkolonych w ramach projektu moderatorów. W trakcie debat przewidziano drobny poczęstunek.

Tematyka spotkań została wypracowana w trakcie spotkań grup roboczych złożonych z aktywnych seniorów. Seniorzy zaangażowani w organizację i przeprowadzenie debat wzięli udział w cyklu szkoleniowym przygotowującym ich do tego zadania. Podczas trzech szkoleń, które odbyły się we wrześniu i październiku br. uczestnicy pracowali nad innowacyjnym podejściem do poszukiwania rozwiązań dla środowisk osób starszych, podnosili również swoje umiejętności w zakresie wykorzystania technik partycypacyjnych, prowadzenia spotkań otwartych, kampanii społecznych i aktywizowania obywatelskiego osób starszych w swoim środowisku.

Serdecznie zapraszamy do udziału w działaniach projektu oraz do odwiedzania strony internetowej www.futurama.org.pl i profilu FB www.facebook.com/fundacjafuturama

(futurama)

fot. futurama

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię