W rocznicę

0
381

Klub Radnych PiS Powiatu Legnickiego upamiętnił rocznicę agresji Rosji Sowieckiej na Polskę.

W sobotę, 17 września, przewodniczący klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Powiecie Legnickim Artur Mackiewicz, wspólnie z wiceprzewodniczącym klubu Pawłem Grabkiem, pod pomnikiem poświęconym ofiarom bolszewizmu, złożyli wiązankę kwiatów, oraz znicz, upamiętniając wszystkie ofiary tych wydarzeń.

Jak widać, tak jak to było 83 lata temu w 1939r, tak i teraz oblicze Rosji nie zmieniło się, pokazała to dnia 24 lutego tego roku, kiedy to napadła na Ukrainę. Solidaryzujemy się z narodem Ukraińskim, tak jak my Polacy tak i Ukraińcy wiedzą, co znaczą imperialne zapędy Rosji, o których ostrzegał św. Pamięci Prezydent Lech Kaczyński – mówi Artur Mackiewicz, przewodniczący klubu PiS w Powiecie Legnickim.

Upamiętnienie takiej rocznicy jest naszym obowiązkiem! Szczególne znaczenie ma to teraz, dzisiaj, w tym roku, w którym mamy wojnę z Rosją, za wschodnią granicą, a także w tym mieście w Legnicy, gdzie Rosjanie spędzili 48 lat. To także wyraz wsparcia naszych sąsiadów, cieszymy się z każdego rozbitego czołgu rosyjskiego przez wojska Ukraińskie, oraz z każdej „odbitej” miejscowości czy obszaru przez wojska Ukraińskie. – mówi Paweł Grabek wiceprzewodniczący klubu PiS w Powiecie Legnickim.

W wydarzeniu wzięli udział, także obywatele Ukrainy, która obecnie zmaga się z agresją Rosji.

Jak mówią, oni też chcą wyrazić solidarność z Polską w dniu tej rocznicy.

(gr)

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię