Pomagamy poszkodowanym w wybuchu gazu

0
1822

Zapraszamy w piątek 9 lutego na godzinę  19  na koncert  do legnickiego SkyClubu przy ul.Zlotoryjskiej. Zagrają m.in. Nikola Warda, Patrycja Kamola i The Vets. Wstęp wolny.

We wrześniu ubiegłego roku na jednym z legnickich osiedli doszło do wypadku. W wyniku wybuchu butli gazowej zostali poszkodowani pracownicy jednej z firm. Nie są to majętne osoby. Chcemy im pomóc, aby oprócz rozwiązania problemów prawnych (niedawno był na ten temat reportaż w TVP 2), mogli także wrócić do zdrowia.
Podczas koncertu, nad którym patronat objęła Gazeta Piastowska, odbędzie się licytacja atrakcyjnych gadgetów, usług (o których będziemy tu na bieżąco informować). Natomiast część muzyczna zapowiada się równie interesująco.
Wystąpią:
– IRIS
– THE VETS
– NIKOLA WARDA &MARCIN GOŁDA
– PATIKA – PATRYCJA KAMOLA

 

IRIS – to ekipa doświadczonych scenicznie muzyków, którzy w większości kiedyś tworzyli znany i rozpoznawalny na Dolnym Śląsku zespół – ZEMSTA POSEJDONA.
Jak sami twierdzą: w ich żyłach płynie różnorodna muzyczna krew. Wraz z niewielkimi zmianami w składzie w ostatnim czasie ewoluowała również ich stylistyka. Dziś są to już rytmy rockowe, bluesowe, a nawet latynoskie. Zapowiadają, że po tą nazwą już raczej nie wystąpią, ale skład jak najbardziej jest już stabilny.

THE VETS – większość członków tego zespołu to prawdziwi weterani polskiej sceny muzycznej, którzy swoje pierwsze przygody na scenie rockowej, przeżywali jeszcze w ubiegłym wieku. Dwójka z nich, w latach osiemdziesiątych, grała w legnickiej formacji THE GONZALESS (jeden z nich z powodu choroby nie zagra ) , a gitarzysta i wokalista zespołu zwany „Arturro” na początku lat 80, ze swoim charakterystycznym irokezem na głowie, współtworzył scenę punkową w Polsce. Daniel – wokalista zespołu przed laty, był liderem wrocławskiego zespołu SAKRA. Starszych kolegów wspiera perkusista Bartek, występujący w wielu wrocławskich projektach muzycznych.

Nikola Warda i Marcin Gołda –  Nikola Warda  od kilku lat spontanicznie łączą swoje siły, by obecnie z powodzeniem koncertować na wielu scenach w całej Polsce. Nikola brała udział w kilku programach muzycznych, np. „Bitwa na Głosy” i „Must be the music”. Za swoje największe osiągnięcie uważa występ na Festiwalu Przystanku Woodstock, wraz z zespołem Farben Lehre. Od kilku lat z dużym sukcesem występuje ona z Marcinem Gołdą – doświadczonym gitarzystą z którym tworzy wiele własnych projektów muzycznych.

„PatiKa”– to nowe, rockowe wcielenie wokalistki jazzowej – Patrycji Kamola, która w tym roku promuje swój najnowszy singiel „Nadejdzie lepszy czas” zapowiadający jej drugą solową płytę. Jak ona sama twierdzi: zawsze pragnęła połączyć muzykę popową, bluesową i funky, a po sukcesie swojej pierwszej płyty „Czekając na miłość” obecnie chce pokazać się z nowej, całkiem odmiennej strony. Obok Patrycji wystąpią:
– charyzmatyczny perkusista – Michał „Bandaż” Bednarz znany z zespołu „Trzynasta w Samo Południe”,
– gitarzysta – Łukasz Parlicki, muzyk dobrze znany legnickiej publiczności z uczestnictwa w wielu projektach rockowych,
– Jakub Gościniak, zielonogórski pianista i kreator wielu stylów muzycznych,
– basista – Michał Kuźmicki wszechstronny muzyk związany z wrocławską sceną muzyczną,

Kochani to nie wszystko! Cała imprezę, w iście sportowym stylu poprowadzi dobrze znany legniczanom – Paweł Mikołajczak !!!

Koncert ten to również podziękowanie poszkodowanych dla tych, którzy do tej pory pomagali im zarówno materialnie jak i wspomagali ich swoją fachową wiedzą prawną w zakresie prawa pracy. Wiele legnickich instytucji w tym Państwowa Inspekcja Pracy Oddział w Legnicy oraz legnicki ZUS wykazały się wielkim profesjonalizmem oraz dobrą wolą w niesieniu fachowej pomocy merytorycznej i doradczej tym poszkodowanym. W dniu dzisiejszym Prezydent Miasta Legnicy przekazał na piątkową aukcję wiele wartościowych oraz unikatowych przedmiotów, które dla kolekcjonerów, przede wszystkim historii naszego miasta, mogą stać się jutro „drogocennym łupem”.

Przypomnijmy: w piątek w SKYCenter Galerii Gwarnej o godzinie 19 00, na scenie koncertowej, zmierzą się ze sobą dwa światy: muzycy którzy są już legendą polskiej sceny nowofalowej lat 80 ubiegłego wieku, ale ich młodość sceniczna dalej trwa: THE VETS i IRIS oraz ich znacznie młodsi przyjaciele – Nikola Warda & Marcin Gołda oraz PatiKa dla których dzisiejsza scena muzyczna stała się dla nich drugim domem. Tych którzy wytrwają do końca, czeka nie lada gratka…ale to ma być jutrzejsza niespodzianka tego koncertu, natomiast w czasie występu PatiKa na pewno nie zabraknie tej piosenki, znajdującej się na pierwszej, a obecnie już „Złotej Płycie” Patrycji w mocno zmienionej i rockowej aranżacji.

Zostaw komentarz

Proszę wpisz swój komentarz
Proszę wpisz swoje imię